Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
vyprodáno

Anna von Hausswolff [swe, Southern Lord]

22.11.2021 19:30 až 22:00 v Kostel u Salvátora

Heartnoize Promotion uvádí:

Anna von Hausswolff představí svou nejnovější desku varhanní hudby All Thoughts Fly v Praze v monumentálním prostředí evangelického kostela u Salvátora na Starém Městě. Švédská skladatelka a multiinstrumentalistka na albu vydaném na prestižním labelu Southern Lord zkoumá šíři možností a nových vyjádření na klasický nástroj. Sedm kompozic vyzařuje klid i drama, harmonii i disonanci. Samotná skladatelka osvětluje, že album je inspirované italskou zahradou Sacro Bosco plnou zarostlých mýtických soch a budov. “Ráda bych věřila, že Orsini vybudoval tento park ze žalu po smrti jeho ženy a tenhle příběh mi slouží i jako inspirace: láska jako základ pro tvorbu.”

Album nahrané za sedm dní v Gothenburském novém kostele se dočkalo značné kritické odezvy. "Dovoluje varhanám zpívat za sebe: písně o lásce a ztrátě, rozpadu a věčném životě,” napsal ve své recenzi server Pitchfork. Allmusic zase zmiňuje elektronickou postprodukci, která "vstupuje do širokého tonálního rozsahu varhan a napřímo konfrontuje posluchačovo emoční centrum.”

Řada projektů, kterým se von Hausswolff věnuje, stále roste – se svým novým projektem BADA zahrála v roce 2019 v Praze na famózním koncertě na lodi Altenburg. Za svou kariéru se pak představila po boku jmen jako Nick Cave, Nils Frahm nebo David Byrne a hostovala na albech Swans, Yanna Tiersena nebo Wolves in The Throne Room. Koncerty této všestranné umělkyně jsou vždy oduševnělé a nevšední. Nejinak tomu bude i v jednom z nejkrásnějších kostelů v Praze.

Vstupenky k volnému sezení jsou k dostání za 690 Kč včetně poplatků v předprodejní síti Goout.