Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Årabrot & Jaye Jayle (sólo) & Karin Park

21.11.2023 19:30 v Underdogs

ÅRABROT & JAYE JAYLE (sólo) & KARIN PARK // út, 21.11.2023 @ Underdogs'
----

Těš se na nezapomenutelnou konstelaci: v úterý 21. listopadu v Underdogs' v rámci společného turné zahrají Årabrot, Jaye Jayle (Evan Patterson sólo) a Karin Park.

Předprodej na GoOut za 380 Kč: https://goout.net/.../arabrot+jaye-jayle-solo+karin.../idit/

----

✦ Årabrot

Norští noise rockeři Årabrot, které jste mohli v Underdogs' slyšet před čtyřmi lety společně s japonskými instrumentalisty Mono, se nebojí prozkoumávat nová hudební teritoria a pohrávat si s různými náladami. Pořád se jim přitom daří držet si vlastní styl a jistou nadčasovost. Ústřední postavou Årabrot je Kjetil Nernes a již deset let různou měrou také Karin Park, Nernesova hudební i životní partnerka, se kterou žije ve starém kostele ve švédské vesnici, kde Park vyrůstala. V tomto kostele také dvojice nahrála jubilejní desáté album, Of Darkness and Light, které vyjde v říjnu u nezávislého berlínského labelu Pelagic Records. Pod album se jako producent podepsal Alain Johannes, který jako muzikat vystupoval třeba s PJ Harvey nebo Queens of the Stone Age. A rozhodně se nenechte zmást elektrizujícím synťákovým pozlátkem, protože pod ním tepe poctivé heavy rockové srdce.

https://arabrot.bandcamp.com/music


✦ Jaye Jayle

Za kentuckým projektem Jaye Jayle stojí hudebník a umělec Evan Patterson. Původně sólový akustický projekt se záhy rozrostl do full bandu, prozkoumávajícího temná zákoutí blues, folku art rocku i noisu. V této podobě kapela pravděpodobně utkvěla v paměti i pražskému publiku, které mohlo mít tu čest před čtyřmi lety na Sedmičce. Jaye Jayle si za svou kariéru stihli zahrát s avantgardními metalisty Sumac, nebo jako band s Emma Ruth Rundle. Pattersona jste mohli v Underdogs' potkat v 2019 jako frontmana heavy blues noise rockových Young Widows. Patterson aka Jaye Jayle vydal aktuálně u Pelagic Records nové album Don't Let Your Love Life Get You Down, na které se jako host objevil i Bonnie 'Prince' Billy nebo saxofonista Patrick Shiroishi. Deska dává tušit, že Underdogs' čeká skvělý blend temného gotic folku, hypnotického blues a americany, se kterým se Jaye Jayle navrací k sólovým kořenům.

https://jayejayle.bandcamp.com


✦ Karin Park

Karin Park z Årabrot vystoupí také sólo. Karin Park se někdy přezdívá skandinávská Nico, její talent ale sahá dál. Ve svých indie popových baladách se často pouští na pole magie, náboženství a síly představivosti. Pokud jsou tvůj šálek čaje výrazné hudebnice jako Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff, určitě si během večera užiješ i set Karin Park.

https://karinpark.bandcamp.com/.../traces-of-me-liars-remix