Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

AS I LAY DYING, DYING FETUS, EMMURE - Praha

13.4.2022 19:00 v Forum Karlín

Turné bohů: AS I LAY DYING, DYING FETUS a EMMURE

AS I LAY DYING, DYING FETUS a EMMURE zahrají společně v Praze a Bratislavě. Králové metalcore se zbožňovanou death mašinou a prominentními coristy jako trojhlavá saň vlítnou na Evropu. Spojené síly tří ikonických kapel budou explodovat v Refinery Gallery a ve Foru Karlín.
Návrat AS I LAY DYING v roce 2018 na scénu v původní sestavě byl pořádnou událostí a nejinak tomu bylo u posledního alba „Shaped by Fire“, které bez nejmenší výhrady dostálo jejich jménu. Na hity nabušené desce jde dravost ruku v ruce s invencí, nezapomenutelně silné, přesto hráčsky náročné melodie se zaplétají s výbušnými pasážemi a jsou podpořeny vkusnými refrény/sbory. Tento typ hudby je prostě pro pódia jak stvořený a koncerty Američanů jsou pověstné neuvěřitelnou silou a energií, kdy jejich skandinávským metalem ovlivněný metalcore je jak ocelová pěst obalená hebkým sametem. AS I LAY DYING jsou řízená exploze umně nasměřovaná na posluchače a ČR o tom už přesvědčili několikrát.

DYING FETUS se za 30 let na scéně se svými osmi deskami a nespočtem koncertů a turné stali jednou z nejrespektovanějších deathmetalových kapel. Od roku 2007 jako stroj fungující trio vydalo i polovinu jejich diskografie, která už čtvrtý rok čeká na nový přírůstek, takže nebude divu, když se v dubnu dočkáme i nějaké ochutnávky, pokud ne rovnou nového alba. Extrémně rychlá hudba snoubící technický death metal i ten brutální či slam, hardcorový groove, thrashující kytary a grindovou zběsilost si našla ohromné množství stoupenců, ale především si v death metalu dokázala najít své jedinečné místo, odkud všem svým následníkům ukazuje záda. DYING FETUS už roky patří do úzké špičky BDM.

To EMMURE svůj sound staví na neuvěřitelně silných, chytlavých a brutálně moshovacích beatdownech doplněných elektronickými vsuvkami a charakteristickým vokálem Frankie Palmeriho, který inspirace nachází i mimo metalové žánry. A nové inspirace do EMMURE v roce 2016 zavlekl i příchod kytaristy Joshuy Travise (Glass Cloud, Tony Danza Tapdance Extravaganza), který po 13 letech zvuk kapely osvěžil svým nesvázaným, i disonantním rukopisem. Živou vodou polití EMMURE tak dnes zní moderně a jejich dynamický mix deathcore a nu metalu při jejich zkušenostech z neustálého koncertování skvěle vyznívá i živě, kdy s nimi skáče celý sál a před podiem to vře divokým moshingem. Hudba EMMURE je pro pařbu stvořena, a na tomto turné to nebude výjimka.

Jestli si na scénu navrátivší AS I LAY DYING vzali zpět svou korunu králů metalcore, v death metalu neohrozitelní DYING FETUS a na core scéně blyštící EMMURE ty své ani neodložili. Máte před sebou turné králů, jejich spojené síly budou v dubnu explodovat v Praze a Bratislavě!

AS I LAY DYING
https://youtu.be/Q0wbyQRRQJA
https://youtu.be/UnQUDQpnG3M
https://youtu.be/LdUhTHGR1Tk
https://youtu.be/CHXmHssCHY8
https://youtu.be/nLd6h5td8G4

DYING FETUS
https://youtu.be/i8Jjy3Zy7kk
https://youtu.be/-LkZ872_rXI
https://youtu.be/E3Td8FXlOIo
https://youtu.be/H2iiU_Woz-g
https://youtu.be/eqfbhy8JCe4

EMMURE
https://youtu.be/xn2A_dXoIAA
https://youtu.be/LdEEwRN_YFk
https://youtu.be/C4bU0Pj4Rs4
https://youtu.be/oGJXIuoB2Ug
https://youtu.be/sBRQIIrXKlc