Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Balázs Pándi & vrrrrbitch /// Wojtanovský & Režný STREAM

21.5.2021 20:00 až 23:59 Online

Balázs Pándi & vrrrrbitch

Maďarský bubeník Balász Pándi patří mezi absolutní špičku evropské avantgardní hudební scény. Proslul především spoluprací s japonskými hlukovými titány Merzbowem, Keijim Hainem a KK Nullem (a těm na pódiu stačí jen málokdo), pravidelně ovšem hraje se jmény jako Mats Gustaffson, Venetian Snares, Bill Laswell, Trevor Dunn, Thurston Moore, Lee Ranaldo, Zu nebo To Live and Shave in L. A. (a to jen namátkou jmenujeme naše oblíbence). Napsat, že jeho hudební repertoár sahá od free jazzu přes trip hop, breakcore, math rock až ke grindcoru nebo radikálním odnožím metalu spíše než na žánrové zařazení poukazuje na to, jak mimořádně zručný a flexibilní (a proto tolik vyhledávaný) je Balázs Pándi hudebník.

Představovat Petra Vrbu, trumpetistu, klarinetistu, hráče na různé elektronické nástroje, ale především vůdčí podstavu tuzemské experimentální scény a neúnavného propagátora volné improvizace, jako hudebníka je nošení dříví do lesa. Prozraďme proto pár zajímavostí z jeho života, které jeho fanouškům doposud zůstávaly utajeny: v dětství byl jeho nejoblíbenějším jídlem rohlík s tatarkou a vysněným povoláním práce u pumpy, protože si myslel, že se tam točí velký prachy. Celý život také nesnáší čepice.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063024349467
https://www.instagram.com/balazs_pandi/?hl=cs
https://vrrrba.cz/

Wojtanovský & Režný

Jeden tluče, druhý smaží. Kdosi zařve. Začnou každý z jiného konce, aby v závěru hlučného summitu, poté co se vyhnuli všem žánrovým šuplíčkům, společně postáli nad polámaným, pošlapaným verglem zvuku. Premiérové vystoupení Vikyho Wojtanovského (Sheeva Yoga, Massola) a Martina Režného.

https://www.radiocustica.cz/martin-rezny-7902535
https://www.discogs.com/artist/1523595-Viki-Wojtanovsk%C3%BD


Sleduj na https://www.youtube.com/watch?v=sXjJIOtHlRM


Koncert se koná za podpory Magistrátu Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR!