Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Benefiční koncert pro Lojzíka: Mörghuul, Vole, Berosszulás, LilixElbe, Gorc, Sorge

29.12.2023 19:30 v Underdogs

Lojzík Vála se narodil před třemi roky. Byl z jednovaječných dvojčat, bohužel jeho brácha Gustík zemřel pár dní před termínem porodu. V důsledku toho má Lojzík rozsáhle poškozený mozek (60 % mozku prakticky odumřelo), je ochrnutý na tři končetiny a má celkově zpomalený psychomotorický vývoj. V průběhu prvního roku se u něho navíc objevila závažná forma dětské epilepsie – Westův syndrom, kterou je nutné kompenzovat léky. Jinak je to ale veselý a velmi statečný chlapík, co se s osudem vytrvale a tvrdě pere. Toto je první benefice, kterou pořádáme. V září 2023 jsme začali vedle Vojtovy metody, plavání, hipoterapie a ergoterapie docházet na i na speciální soukromou kliniku, kde Lojzík cvičí neurorehabilitace, které jsou v současné době asi nejlepší a nejprogresivnější formou léčení závažných případů dětské mozkové obrny. Terapie zatím nehradí pojišťovna a jedna hodina cvičení nás vyjde v současné době na 1200 Kč, přičemž jich Lojzík odcvičí 2 - 4 týdně. Proto pořádáme benefiční koncert, aby mohl příští rok cvičit co nejdéle a nejintenzivněji, neboť po konzultaci s terapeuty víme, že jedině tak udělá největší pokrok. Založili jsme pro Lojzíka transparentní účet, kam můžete přispět i pokud nebudete moct na koncert přijít, zároveň zde všichni dárci uvidí, na co se finanční prostředky použily.

Lojzíkův transparentní účet: 131-1605190227/0100
Děkujeme Vám předem za důvěru a podporu, moc si toho vážíme!!!

NA KONCERTĚ PRO LOJZÍKA ZAHRAJÍ:

MÖRGHUUL – Blackthrashing Speedmetal Maniacs⛧ Brno
V současné době asi nejzajímavější a nejnašlápější metalová sebranka v ČR. Po novém roce jim vyjde očekávaná první deska DOMINATION OF THE BEAST na prestižním labelu DOOMENTIA RECORDS. Na živo očekávejte brutální tornádo trashových riffs, zběsilé, tvrdé bicí a šílený vokál plný rouhání a násilí.

https://morghuul.bandcamp.com/album/possessed-by-demo

BEROSSZULÁS – Raw Punk ⛧ Budapest
Autentická, syrová výpověď z budapešťského podzemí. Lidé kolem této kapely jsou ryzí punx: krom řady dalších, vynikajících kapel, kde hrají (jmenujme např. IRON STEEL, NORMS) již roky také pořádají koncerty v autonomním prostoru KRYPTA. Zde mají zkušebny i vlastní studio, kde si nahrávají a mixují muziku, tetují, zvučí koncerty. Naživo jsou BEROSSZULÁS naprosto strhující a zvukově brutální, nenechte si to ujít!!

https://berosszulas.bandcamp.com/
https://stoned-to-death.bandcamp.com/.../berosszul-s...

VOLE – Punk ⛧ Praha
Staré známé ksichty a jejich kousavý punk. Toto bude poslední pražský koncert před menší pauzou, po které bude následovat tour s FRISK po EU a UK a vydání čtvrté desky. Set bude průřezový, tak nám napište, co byste třeba chtěli slyšet za songy!

https://softskins.bandcamp.com/.../decline-of-eastern...

LILIxELBE – PowerViolence ⛧ Plzeň
Relativně nová banda hrající destruktivní, maniakální power-violence námrd. Živě jsem bohužel ještě neměl tu čest, ale dle nahrávek to vypadá na solidní masakr. Lili za svou krátkou existenci stihla vydat jedno demo, jeden singl na kompilaci a výborný split s pražskou powerviolence mlátičkou TERMINATOR – X, který mohu jen doporučit:

https://lilixelbepowerviolence.bandcamp.com/.../split-w...

GORC - PunkViolence ⛧ Ledeč nad Sázavou
Kdo z Vás si ještě pamatuje kapelu MEČEM NAPLOCHO, která to tu 8 let dozadu úplně rozsekala? No, tak po jejím rozpadu bylo pár let ticho, ale teď je tady nová kapela, kde zpívá Nela a na bicí hraje Michal, kteří byli základem MN. Michal je navíc roky aktivní v českém punkovém undergroundu, neboť na svém labelu ŠVÁB RECORDS vydal od roku 2015 řadu skvělých nahrávek. U GORC neočekávejte žádný progres, ale poctivej punkovej holokaust v linii DISRUPT, DROPDEAD nebo NAUSEA. Rychlý, tvrdý, nasraný punk. Demo nahráno v garáži, vyšlo později jako split s HAEXLER, doporučuju:

https://diykolorecords.bandcamp.com/album/gorc-haexler-split

SORGE - Noise Punk ⛧Praha
V červnu tohoto roku vyšla první, velice povedená nahrávka blackmetalpunx SORGE, jejíž členy můžete znát z dalších skvělých kapel např. HOTHOUSE, NEUE WELT nebo SKINCARE. Na EP DIE TO BE TOGETHER, AS ONE představili pomalej, zasiflenej psycho sound, jež doplňuje zvláštní hororová atmosféra a kvílivý vokál. Jsem zvědavý, jaký to bude live.

https://sorge1.bandcamp.com/.../die-to-be-together-as-one-2