Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

BLACKSUNFEST vol. 5

10.5.2024 18:00 v Modrá Vopice

5. ročník metalové akce BLACKSUNFEST proběhne 10. května od 18:00 v tradičním klubu Modrá Vopice v Praze. Můžete se těšit na tři zahraniční a dvě tuzemské kapely.

Line-up:

DEVINE DEFILEMENT
Death Metal | Reykjavik - Iceland

Devine Defilement se v posledních letech pohybují v popředí islandské death metalové scény. Čerpají vlivy z různých death metalových subžánrů. Vyzbrojeni svým druhým albem "Age of Atrocities" jsou připraveni naservírovat svůj vztek do každého posluchače!

PANYCHIDA
Black / Heavy metal | Plzeň - Cz

Plzeňská PANYCHIDA bloumá nejen českými kotlinami od roku 2005. Z původního Pagan/Black Metalu se během let vyvinul spíše temnější Heavy s prvky Black a Melodic Death Metalu. Aktuální éra se točí kolem zatím poslední vydané česky zpívané desky Gabreta Aeterna a následného EP Dreisessel~Říruřec. Oba počiny jsou věnované naší krásné a temné Šumavě. PANYCHIDA nedávno oznámila změnu na postu frontmana a představuje se nyní v nové sestavě.

BURN DOWN EDEN
Blackened Death metal | Berlin - Germany

Burn Down Eden nám přijedou ukázat, jak se dnes v Německu dělá melodický black/death metal. Jejich osobitý projev plný energie, vyhrávek a propracovaných sól nenechá v klidu stát jistě mnoho z Vás! Přehlédnout tuto kapelu by neměli jistě ani příznivci švédské školy. V mnoha místech je znát, že pánové četli Göteborské učebnice. Rozhodně tu ovšem nechybí originalita a BDE si hudbu dělají po svém!

SECRET OF DARKNESS
Black / Death metal | Praha - Cz

Secret of Darkness z Prahy jsou na scéně od roku 2005. Za sebou mají tři studiová alba (In)Humanity (2011), Neotericus Universum (2014) a nově vydané Blacksun Rising (2023), které na Blacksun festu představí. Agresivní riffy, energická sóla a temné melodie jsou typickým znakem jejich tvorby.

STIRIAH
Black metal | Berlin - Germany

Další německá banda Stiriah představující rychlý black metal spojený s epickými klávesovými pasážemi. Kapela se nechá inspirovat velikány své doby jako jsou Dissection nebo Emperor.