Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Borknagar, Saor, Cân Bardd

22.11.2021 19:00 až 23:00 v Futurum Music Bar

BORKNAGAR odhalují skutečný sever!

BORKNAGAR s jedenáctým albem „True North” uhodili hřebíček na hlavičku, neb se mluví o nejpůsobivější kolekci jejich více než 25leté kariéry. Nenapodobitelný naturel a estetika severské přírody skrze harmonické kytary/klávesy a nádherné zpěvy tu cítíte v každém tónu. Speciálními hosty na turné jsou atmosférické folk blackovky SAOR a CÂN BARDD. Posluchači se za rok mají nač těšit.

------------------------------------------------------------------------------

Když bychom se pustili do výčtu kapel, se kterými jsou (i ex) členové Borknagar spjati, byli bychom tu dlouho. Když ale namátkou zmíníme Immortal, Dimmu Borgir, Gorgoroth, Ulver, Enslaved, Arcturus, Leprous nebo Solefald, každému musí dojít, že skvadra okolo zakládajícího kapitána Øysteina Bruna prošla celá norská – potažmo skandinávská - smetánka nehledě na žánry.
A ani na ty se už v Borknagar mnoho let nehledí. Bývalá, avšak rozhodně ne typická blackmetalová kapela do svého zvuku postupem času začlenila další žánry a jejich vlivem i přetransformovala svůj zvuk. V něm dnes větší mírou, nejen vlivem zapojení hammondek, rezonuje sedmdesátkový hard a prog rock, jenž black metalu ovlivněného Quorthonovým eposem „Hammerheart“ napomohl se vyvinout v epický mix severských metalových směrů pod štítky viking, pagan, psychedelický či folk; tedy hudba docela blízká např. dnešním Enslaved. A i přesto, že kapelu postavenou na dvou výtečných hlasech (Lazareho a ICX Vortexe) dnes více definují až hardrockově znějící melodie, naprosto jedinečnou atmosféru si s sebou Borknagar nesou po celou svou existenci. Aby však nevznikla mýlka, že Brunova parta zní vyměkle, i dnes množstvím jejich už typických aranží a vrstevnatostí prochází mrazivé bouře, kde se ke slovu dostane i blackový krákor.
A jaké že je poslední, již jedenácté album „True North”? Kritika slovy chvály nešetří a mluví dost o nejpůsobivější kolekci jejich více než 25leté kariéry. „True North” sice není o výpravě na drsný sever, kde při zaváhání přijdete o život, ale nenapodobitelný naturel a estetiku severské přírody skrze harmonické kytary/klávesy a nádherné zpěvy tu cítíte v káždém tónu. Borknagar jsou prostě jen jedni.

Speciálním hostem na turné bude Andy Marshall se svými SAOR, které posluchači rovněž dobře znají. Jejich výpravné a zádumčivé hudební kulisy pro osamělé toulky zamlženou, deštivou a zvlněnou krajinou skotské vysočiny budou posluchačům představovat skrze atmosférický pagan/black metal postavený na hutném podkladu a výrazných folkových melodiích.
Turné je však pevně ukotveno i s CÂN BARDD, předkapelou ze Švýcarska. Doprovodnými muzikanty na kvartet rozšířené duo Malo Civelli a Dylan Watson na sebe epickým, atmosférickým folk black metalem silně upoutává pozornost veřejnosti, takže i zde se mají posluchač nač těšit.


Borknagar
https://youtu.be/NDrrKv2wjvk
https://youtu.be/NAKWe0DkBsE
https://youtu.be/ksAcIrO1pHc
https://youtu.be/MNESu-ChMXY
https://youtu.be/yUBtciFWKis

Saor
https://youtu.be/W9bMRTvmvQQ
https://youtu.be/KxXoSV9A0-4
https://youtu.be/DFuFj5fTiYY

Cân Bardd
https://youtu.be/cDtCJiBKVpc
https://youtu.be/EETSXFI6H-w