Borknagar, Saor, Cân Bardd - Praha, Futurum

23.11.2020 19:00 - 23:00 v Futurum Music Bar

Vstupenky

590 Kč / 690 Kč na místě – Koupit vstupenky

Popis

Dneska jsme ještě trochu mimo z toho, co se nám podařilo domluvit za parádní koncert, kterej nám oživí konec podzimu v Praze. Tak třeba budete po tomhle oznámení trochu mimo i vy :-)

Pro někoho to můžou být "jenom" Borknagar, Saor a Cân Bardd, ale minimálně pro nás je to opravdový metalový svátek a událost, na kterou se strašně těšíme :-)


Kapelu Borknagar i jejich tvorbu sledujeme už pěknou řádku let.
Víte třeba, že od samotného počátku se okolo Borknagar pohybovali hudebníci ze známých kapel, jako třeba Emperor, Dimmu Borgir, Gorgoroth, Ulver, Vintersorg nebo Arcturus? To jsou bezesporu velká jména, ke kterým mnozí, včetně nás, vzhlíží jako k ikonám. A třeba klávesy od úplného začátku až do roku 1999 obsluhoval nám všem velmi dobře známý Ivar Bjornson, kterého jsme v loňském roce přivítali ve vyprodané Hybernii na společném koncertu s Einarem Selvikem z Wardruny...

Tvorba Borknagar byla vždycky tak trochu jiná. Nebyl to nikdy klasický severský black metal, ale neobvyklý a krásný mix progresívního blackmetalu a folkmetalu. Mezi námi metloši, nabízí se třeba letmé srovnání třeba s Dream Theater, jen je to hodně říznuté severem Evropy.
Borknagar je bezesporu kapela, která otevřela oči mnohým "zarytým metalákům" a ukázala všem trochu jinou stranu norského black metalu. Zaměřenou především na přírodu, mytologii, duchovno a člověka…

Další slova jsou nejspíš zbytečná - Borknagar je kapela, která svou tvorbou ovlivnila stovky dalších kapel a jejich tvorba za čtvrt století existence zasáhla miliony lidí po celém světě a patří právem mezi opravdové legendy na metalové scéně. A pro nás bude jejich pražské vystoupení opravdovým svátkem.


Společně s Borknagar přijedou i dva exkluzivní hosté. Tím prvním, nám už dobře známým, je projekt kolem hudebníka Andyho Marshalla - SAOR. Abychom řekli pravdu, s Andym jsme už byli v kontaktu někdy kolem roku 2015, kdy jsme si vyměnili pár e-mailů ohledně možné akce u nás, ale nakonec z toho sešlo. Tehdy psal, že zatím ještě nemá k dispozici dostatečně kvalitní hudebníky pro živou kapelu, a že to ještě chvíli potrvá, než budou moci naplno koncertovat. V loňském roce SAOR odehráli svou premiéru v ČR na festivalu Brutal Assault, kde patřili mezi příjemná překvapení pro mnohé návštěvníky. A my jsme moc rádi, že se SAOR dostává více do povědomí fanoušků a my se opravdu těšíme na premiérový pražský klubový koncert.


A aby toho nebylo málo, tak celý večer otevře partička pod názvem Cân Bardd. Musíme přiznat, že jsme je neznali a když jsme si je poslechli, byli jsme ohromně příjemně překvapeni. Švýcarské duo, jejichž atmosférický black metal, ovlivněný přírodou s nádechem fantasy, se hravě postaral o to, že jsme při poslechu prakticky zkameněli a bez dechu poslouchali celé album The Last Rain. Poslechněte si to, vážně. Je to pecka!


Vstupenky si můžete zakoupit od pondělí 2. března 2020 klasicky přes portál Goout.cz v ceně 590 Kč (na místě pak budou za 690 Kč, pokud se všechno neprodá už v předprodeji :-D )

Tagy
Externí odkaz

https://www.facebook.com/events/2634321873561079/