Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Botch

8.3.2024 20:00 v MeetFactory

Kolik skvělé muziky vzešlo z prachu Botch po roce 2002, kdy odehráli svůj poslední koncert v Seattlu? Sumac, These Arms Are Snakes, Minus the Bear, Narrows, Roy, Russian Circles a mnoho dalších, menších projektů. Ve své době byli Botch revolučním hudebním spolkem, který vybudoval zcela nový žánr a vytesal do kamene několik zásadních desek, před očima pár desítek zasvěcených, kteří byli součástí analogového hardcore podhoubí po celém světě. Spekulace o reunionu se objevily po zveřejnění zbrusu nového songu One Twenty Two (který se objevil jako bonus na reedici kultovní desky We Are the Romans v roce 2022).

Kytarista Dave Knudson se vyjádřil o tom, jak Botch začali opět zkoušet: „Během pandemie jsem psal své debutové sólové album. Rozhodl jsem se, že nejlepší cestou, jak se vypořádat s karanténní frustrací, je napsat něco těžkého. Neměl jsem žádný záměr psát pro Botch.“ Pocit z té skladby ho ale dovedl k tomu, že kontaktoval zpěváka Botch Davea Verellena. To spustilo řetězovou reakci, která svedla dohromady i zbytek kapely. V únoru 2023 proběhly první tři reunion koncerty (ten první v rodné Tacomě na narozeninách Matta Baylese, který nahrával a produkoval všechny tři zásadní releasy Botch na konci devadesátých let, stejně jako ikonické nahrávky Isis, Mastodon, Minus the Bear nebo The Blood Brothers) a dva další (po tisíci hlavách) v The Showbox v Seattlu.

Po evropském letním oživení Botch na Hellfestu ve Francii a dvou klubových zastávkách v Nizozemí a Německu rozvibrovali pár malých klubů v Japonsku a právě teď probíhá velké americké truné, kde každou zastávku šperkují klasické veličiny stejných kořenů, Converge, Cave In, Sumac, Helms Alee nebo Mutoid Man. A aby opět nevznikla bílá místa na mapách, vrátí se Botch v březnu 2024 na 14 zastávek v Evropě a Spojeném Království. Pražská zastávka je naplánována na 8. března v MeetFactory.

botch.bandcamp.com