Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Brighter Death Now (se) + Raison d’être (se) + Talk=Trouble (cz)

5.12.2022 20:00 v Underdogs

Roger Karmanik stojí jednak za legendárním vydavatelstvím Cold Meat Industry, které v devadesátých letech formovalo směr temné industriální hudby, ale především za projektem Brighter Death Now. Dřív produkoval pod jmény Bomb the Daynursery a Lille Roger, ale teprve s BDN položil základy subžánru death industrialu jakožto odnože power electronics, když svou morbidní produkci potopil do ještě ponuřejších kontur. BDN se ale během své existence zase přiklonili i k základům žánru a nedávný albový comeback je zastihuje ve „výborné“ formě. Nakolik lze tohle adjektivum použít, je otázkou, jelikož celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu. Let everything rot.
https://brighterdeathnow.bandcamp.com

Raison d’être vydává naopak téměř nepřetržitě od roku 1992 (především na labelech jako Cold Meat Industry, Old Europa Cafe nebo Cyclic Law) a jeho tvorba je od počátků do současnosti špičkou v žánru industriálního ambientu. Prvotní fascinaci gregoriánskými chorály později vystřídala filigránská práce s kovovými odpady, a přestože je Raison d’être prakticky dokonalým epitomem žánru, daří se mu zachytit jeho kvintesenci bez zbytečného klišé, což mu přineslo řady fanoušků od gotiků po akademiky. Vlastním jménem Peter Andersson (neplést s jeho jmenovcem aka Deutsch Nepal, který je s CMI velmi blízko svázaný též) však koncertní aktivitou příliš nehýří, takže se naskýtá výjimečná příležitost zažít živou prezentaci jeho posledních nahrávek.
https://raison-detre.info
https://raisondetre.bandcamp.com

Jan Šamánek alias Šaman je víc jak 15 let aktivní v kapelách napříč žánry od punku až po noise: Remek, Gattaca, V0NT, Marnost, Osawatomie, Protijed, Lakmé, Dakhma, Nervy, Bugmen a další. Znát ho můžete i z pořadu Špína na Radiu Wave. Sólově tvoří jako Talk=Trouble výborné nahrávky, které vzdáleně připomenou právě některé abstraktnější věci z katalogu CMI. Dřív byly postavené na terénních nahrávkách, dnes je jeho setup víc o modulární syntéze.
https://talkistrouble.bandcamp.com/

Předprodej za 400,-  běží do půlnoci 4. 12. Na místě pak budou lístky za 500,-

Pořádá Jednota.
Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR.