Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

BRUTUS, QUENTIN SAUVÉ - Praha

18.3.2023 16:30 v Kasárna Karlín

BRUTUS, jmenovitě trio Stefanie, Stijn a Peter, přivezou nové album a osobitý chytlavý úderný rock s charismatickým zpěvem prokládaný post-rockovými plochami, které klidně přepnou i do thrashového tempa.

Belgičtí BRUTUS se zpěvačkou a bubenicí Stefanií Mannaerts jsou jednou z nejrychleji rostoucích kapel alternativní rockové scény posledních let. Mají zkušenosti z turné s Cult of Luna, odkud je zná i české publikum, či s Russian Circles nebo Chelsea Wolfe, ale díky intenzivnímu koncertování už sami dokáží naplnit evropské kluby. S nadcházejícím albem „Unison Life“ to zkusí i u nás. Stane se tak v březnu příštího roku v prostoru Kasárna Karlín.

Jejich nadmíru úspěšné album „Nest“ (2019) přineslo éterické post-rockové tóny kytaristy Stijna Vanhoegaerdena překrývající hardcore-punkovou energii nakopnutou klidně metalovými blastbeaty vedle nichž jsou hudebně usazené rockové proudy nejrozličnějších směrů. A když přičtete zanícené, expresivní vokály bubenice Stefanie nezadající si s popovými popěvky, máte zde jedinečný zvuk s vlastním hudebních xichtem.

Před Brutus vystoupí QUENTIN SAUVÉ, což je zpěvák a skladatel z francouzského Lavalu, který jinak působí jako basák v řadách post-hardcoristů BIRDS IN ROW. V roce 2019 ale představil své nejosobnější dílo - debutovou sólovku „Whatever It Takes“. Tu zdobí propracovanější aranže kytar i rytmiky a vrstvy vokálních harmonií vytvářející křehký a intimní zvuk s jemným, ale rafinovaným hlasem Quentina. Druhá deska, jejíž vydání je naplánováno na jaro 2023, se noří ještě hlouběji.

-----------------------------
Brutus
https://youtu.be/-JsRZ3qRDc4
https://youtu.be/hEdmzn41tTU
https://youtu.be/dtj9xx-kXXY
https://youtu.be/EBRYSlKDlws

Quentin Sauvé
https://youtu.be/UQvgVY7spbk
https://youtu.be/kGuS5KUd8Ss
https://youtu.be/xS1QTYDjuKE