Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

BULLET FOR MY VALENTINE - Praha

1.2.2022 18:00 až 23:00 v Forum Karlín

Čelit síle metalcoru!

Velšský kvartet Bullet For My Valentine si na prodejnost nosičů ani nezájem fanoušků nemůže v posledních letech stěžovat. Po posledním úspěšném albu se přesunul do arén a odjel ty největší koncerty. S novou deskou svým fanouškům chce obrazně řečeno urazit hlavu a na koncertě ve Foru Karlín je zadupat do země.

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely. Po zásluze. Svými prvními dvěma deskami (debutem „The Poison” především) nadefinovali britský metalcore a hlavně k této hudbě dokázali přitáhnout nové fanoušky, čímž žánr metalcoru napomohli zpopularizovat. Ještě dnes i po více než 15 letech si pamatujeme ten ‚wow moment‘, když jsme poprvé slyšeli „Hand Of Blood” a hlavně „Scream Aim Fire”. Od té doby se BULLET FOR MY VALENTINE stali jednou z největších metalových kapel a prodali miliony alb po celém světě.

A jak to o podobně úspěšných kapel bývá, i BULLET FOR MY VALENTINE průběhem let experimentují se zvukem a dochází u nich k žánrovým přeskokům. Po tvrdším, kořeny přiznávajícím období (album „Venom”) se BFMV na posledním albu „Gravity“ přiklonili k popovějšímu vyznění a svezli na vlně moderního zvuku elektroniky a synťáků.

„Proč sakra mění zvuk? Kam tímhle míří?,“ jsou každodenně opakující se otázky fanoušků, na níž má každý svou odpověď. Nazvat však „Gravity” přešlapem, by bylo mylné. Ani na ní BFMV neztratili svou tvrdost, jen na svůj sound pohlížejí jinak. A že výsledkem je ‚stadiónový metálek’, když explozivní kolekce s vymazlenou produkcí má domyšlené aranže a skvěle napsané skladby? Jenže přesně takovéto desky vám dovolí vystoupit z davu a udělat něco nečekaného a zároveň často kapelám, které se chtějí vyvíjet, nestát na místě a zkouší něco nového, tyto úkroky nechají nahlédnout, co v jádru autorů vlastně tříme, aby se pak mohli posunout ‚správným‘ směrem.

Nyní stojíme před budoucností. BULLET FOR MY VALENTINE na říjen oznámili sedmé, eponymní album, které by mělo být opět odvážnou kapitolou. Se slovy „je na čase, abychom vydali opravdu naštvanou, agresivní a heavy desku, s níž lidem – obrazně řečeno – urazíme hlavu a už se nemůžeme dočkat, až na pódiu budeme dělat grimasy,” oznamují nejtvrdší a nejdivočejší album a slibují, že „Bullet For My Valentine“ je opět nabito sóly, kytarovými vyhrávkami a monstrózními riffy, které již nyní reprezentuje singl „Knives“.

Dá se očekávat, že kapela, o které si řada lidí mohla myslet, že tak nějak končí, teprve začíná. Forum Karlín rozhodně opět čeká nespoutaná jízda, kotel dravých melodií, sól a nadupané rytmiky, které k hudbě BULLET FOR MY VALENTINE už tradičně patří. Připravte se čelit síle metalcoru!

Knives https://youtu.be/gEhek9yusks
Scream Aim Fire https://youtu.be/gqI-6xag8Mg
Piece of Me https://youtu.be/2UtK43rh5GE
Not Dead Yet https://youtu.be/dw5UETDW6cE
Raising Hell https://youtu.be/Lnlkr1ESAbs
Over It https://youtu.be/B4K0JLU6FKE
You Want a Battle? (Here's a War) https://youtu.be/Sno_2g8Y-jI
The Last Flight https://youtu.be/gT3zXBd2ksk
Hand of Blood https://youtu.be/c0SrxSMHDmE
Tears Don’t Fall https://youtu.be/9sTQ0QdkN3Q
Your Betrayal https://youtu.be/IHgFJEJgUrg