Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

CABAL, VISCERA, VEXED, LIFESICK - Praha

23.1.2024 18:30 v Modrá Vopice

CABAL jsou deathcore supernova z dánské Kodaně, která tam patří mezi nejbrutálnější a nejslibnější heavy kapely. Ve své hudbě i vizuální stylizaci vytváří niternou a doomovou atmosféru plnou zmaru, zatímco produkci mají křišťálově čistou, ačkoli v písních čerpají inspiraci ze všeho možného od black a death metalu až po djent a hardcore.
Mladá kapela si od vydání svého debutového alba „Mark of Rot“ v roce 2018 stihla udělat jméno jak v Dánsku, tak ve zbytku světa, a to díky hraní na renomovaných festivalech jako Copenhell, Roskilde či Euroblast a i díky turné po Evropě, Japonsku a Severní Americe, čímž si jich všimli až v Nuclear Blast. A ti jim také vydali brutální třetí desku „Magno Interitus“.

Cabal na turné doprovodí trojice kapel. Technické core komando VISCERA z Anglie kotvící u Unique Leader, které se namísto chrlení nápadu za nápadem soustředí na strukturu a silné písně s údernými motivy. Spolu s anglickými modernisty VEXED v čele se zpěvačkou Megan, kteří budou druhým doprovodem, patří mezi tamní nejnadějnější spolky. Silné groovy a progresivní myšlenky však nebudou patřit na úvod tohoto core-večírku. Ten trochu nečekaně rozjedou dánští deathmetalisté LIFESICK.