Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

CARPENTER BRUT, PERTURBATOR, HO99O9 - Praha

12.11.2023 19:00 v Forum Karlín

Dva nejžádanější synthwave projekty v Karlíně: CARPENTER BRUT a PERTURBATOR!

PERTURBATOR, možná nejznámější a nejosvědčenější synthwave jméno, které temný retro-futuristický zvuk inspirovaný sci-fi/horor filmy 80. let zpopularizovalo, se na turné Leather Sacraments spojuje s CARPENTER BRUT, jež v současnosti je asi nejžhavějším synthwave, darksynthovým projektem.
James Perturbator Kent, dnes už slavný umělec, začal svou hudební kariéru jako kytarista v blackmetalových projektech, ale nakonec se tento Pařížan nechal svést svou vášní k cyberpunk kultuře, s níž slaví úspěchy v rámci milionových poslechů a vyprodaných klubech. Ale PERTURBATOR nestojí na místě a svou temnou elektronickou hudbu inspirovanou retro stylem dnes vymaňuje ze všech synthwave-klišé.
Jestliže EP „New Model“ (2017) signalizovalo drastický zvukový odklon v jeho tvorbě, album „Lustful Sacraments“ je důkazem dalšího přerodu - zavádí fanoušky do hlubších neprobádaných teritorií a představuje zároveň dosud nejvyzrálejší dílo PERTURBATOR, které spojuje temné syntetické tóny s klasickým post-punkem, gotikou a těžkými techno rytmy. Na albu se proplétá klasická filmová atmosféra s dunivými bicími, jemnými elektronickými melodiemi a kytarovými kudrlinkami.
PERTURBATOR tísnivými, temně elektronickými tóny pokračuje v nihilistickém zkoumání světů budoucnosti, které se týkají nevyhnutelného pádu lidstva.

To CARPENTER BRUT stále čerpá své vlivy z televizních pořadů a béčkových filmů 80. let nabitých syntezátory - zejména z osmdesátkových slasher flicků, jejichž atmosféru zhudebňují pomocí temné retro synthwave muziky, jakou jsme v minulosti znali od Perturbatora.
Tajemný a nenápadný muž za pentagonem - nebo Brutagramem, jak by ho nazvali jeho fanoušci - evokuje setkání retrobeatů s vesmírem Johna Carpentera. Při poslechu jeho nahrávek by si však člověk spíše vsadil na metalistický původ, zamilovanost do Daria Argenta a násilím podávanou náboženskou výchovu. To by vysvětlovalo jeho zálibu v okultismu, vášeň pro kýčovité zvuky a zbožňování všech druhů požitků.
Ale příběh, který CARPENTER BRUT napsal a složil, nabírá nový směr. Bret Halford se stává krvežíznivým sériovým vrahem, touží po pomstě a turné se svou kapelou Leather Patrol využívá k lovu všech, kdo ho v pubertě šikanovali. S vražednými riffy a metalovými bicími CARPENTER BRUT jasně deklaruje svou lásku k trash metalu osmdesátých let, zatímco zpěv nyní ve skladbách zaujímá důležitější roli. Novinka bude stejně silná jako chytlavá, kombinace obojího vede k hudbě elektrizující jako nikdy předtím.
CARPENTER BRUT vzdává hold kultuře, která tehdy položila základy elektra a metalu, aby nám poskytla a připomenula jedinečný, násilný a šílený zvuk 80. let.

Předkapelou na turné bude HO99O9, jejichž industriální revolta, kde to tepe punkem, ale hiphopovým kazatelstvím. HO99O9 jsou hluční, agresivní a vstřebávají všechny turbulence dnešní světa. Je to hudba pro konec světa, která vás v něm drží naživu.