CATTLE DECAPITATION, SIGNS OF THE SWARM, 200 STAB WOUNDS, VOMIT FORTH - Praha

23.3.2024 18:00 v MeetFactory

CATTLE DECAPITATION přivezou parazita „zeměžrouta“ a představí tak skvělou desku „Terrasite“!

CATTLE DECAPITATION se nikdy nevyhýbali konfrontaci s hrůzami, které lidstvo napáchalo. A poslední dvě desky, „Death Atlas“ a novinka „Terrasite“, jsou jedny z nejznepokojivějších důkazů, které vyvolávají emocionální odezvu a nutí nás přemýšlet o vlastním podílu na devastaci našeho domova, planety Země.
Jakkoli jde o intenzivní posluchačský zážitek míchající progresivně nasměrovaný death metal a grindcore s prvky black metalu a temného doomu, který by hledal kompromisy, „Terrasite“ zvuk kapely posouvá do epičtějšího blackened teritoria a v rukou zpěváka Travise nabírá nový hrůzný směr. „Chtěl jsem udělat opak Death Atlas. Protože ten byl temný a zádumčivý, chtěl jsem, aby se tohle odehrávalo za denního světla. Denní horor mi vždycky připadal opravdu zneklidňující.“
V názvu alba Ryan spojuje slova ‚Terra‘ a ‚Site‘ - první znamená Země, druhé odvozuje z řeckého ‚sitos‘, tedy ‚jídlo‘. „Kombinace těchto dvou slov znamená ‚zeměžrout‘. Je to metafora pro roli lidstva při ničení planety a je slovní hříčkou velmi přiléhavého slova ‚parazit‘. Odráží to i obal, kde je nymfické stadium tohoto hybrida člověka a švába, který je dospělou bytostí, jež je připravena připojit se ke zbytku své líhně a dokončit práci lidstva na zničení Země.“
Mnoho kapel se už o podobné poselství pokoušelo, ale nikdo tu skutečnou apokalypsu, které jako lidstvo čelíme, dosud tak živě a výstižně jako CATTLE DECAPITATION nevyjádřil. Kaligorenský uragán je na vrcholu a přidává do sbírky další odvážnou výpověď, kde ojediněle spojuje techničtější death metal a grindcore s výjimečným hlasem.

U ukázky ničení světa jim po boku budou stát deathcoroví SIGNS OF THE SWARM. Tento žánr byl na začátku odmítán jako trend, ale stejně jako každý jiný, i v něm jsou kapely, které prokazují jeho vývin do dalších směrů, jež pak nakonec hýbají trendy. Mezi tyto patří nápaditý kvartet Kanaďanů, kteří se nebojí techniky, blackened odéru ani atmosféry. A když připočteme monstrózní a animální rozsah jejich vokalisty Davida, zkáza je v tu chvíli dokonána.
SIGNS OF THE SWARM z Pittsburgu jsou jedním z pilířů žánru a občas zní jak brutální death metal z budoucnosti.

Večer otevřou dva deathmetalové spolky z Ameriky: 200 STAB WOUNDS a VOMIT FORTH!