Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

CELESTE, CONJURER - Praha

17.3.2022 19:00 v Modrá Vopice

CELESTE si u nás už několik koncertů střihli. Od toho posledního to do nadcházejících tří koncertů budou už tři roky a od posledního alba „Infidèle(s)“ dokonce už skoro pět. Bude nadcházející turné dalším opakováním již vyřčeného? Nemyslíme si. Je na čase, aby si násilní Frantíci pro Nuclear Blast splnili svůj debut.
Tito Francouzi byli z prvních, kteří v syrovém, temném zvuku začali kombinovat sludge, black metal a hardcore/screamo, který poznáte na první poslech a který zalézá pod kůži. Není pak divu, že CELESTE v tomto subžánru trvale patří k nejlepším a co do své image k nejvýraznějším a nejvíce inspirujícím ostatní spolky. Vizuální show kapely postavená na takřka vypnutých světlech, hromadě kouře, stigmatizujícím stroboskopu a rudých čelních světlech, kterými lyonské kvarteto publikum laserově porcuje, doplňuje vždy šílený tlak. Zesiluje ho agresivní vokál, co zařezává s disharmoniemi, presující hutné sludge i hypnotické repetice. CELESTE jsou naživo prostě skvělí.

Turné s nimi pojedou angličtí CONJURER. Ti jsou post-malejší, ale očmoudlost blackem a údernost hardcore-sludge je činí zajímavými nejen atmosféricky, ale i strukturálně, a žánrově k CELESTE skvěle sedí. Jejich deska „Mire“ je jedna z nejlepších věcí z tohoto ranku za poslední roky. Riff za riffem, fantastický zvuk, těžkotonážní masírka s progresivním přístupem, jež v sobě nese elementy už z prachem zapadaného období Opeth, Mastodon i Gojiry nebo Crowbar. Fakt zajímavá kapela!

Předprodej začíná ve čtvrtek v 10:00.