Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Christian Winther + Tomáš Niesner + Matěj Kotouček

23.11.2023 19:00 v Punctum - Krásovka

Za posledních deset let se u nás Christian Winther zastavil už několikrát. Ať už s neurvalými noisery Ich Bin Nintendo koncertujícími s Matsem Gustaffsonem, dream pop projektem Listen to Girl s Inou Sagstuen nebo triem Monkey Plot - zjevením norské scény v oblasti instrumentálního post-rocku někde mezi pozdními Fugazi a kytarovou poetikou Jima O´Rourka.
Christian Winther je hybnou silou norské experimentální a improvizační scény kolem Osla nejen jako výrazný kytarista, skladatel a zpěvák, ale také jako organizátor All Ears Festivalu pro improvizovanou hudbu.
Na podzim 2021 vydal sólový debut “The Clearing” a o rok později vychází pokračování Urfuglen, kde se od ukázněného a jazzem a elektronikou ovlivněného indie posouvá k výraznějším momentům, ať už v rovině experimentáního post-punku, brazilské Tropicalie, nebo opulentní kytarové psychedelie. Na svých sólových koncertech obvykle kombinuje skladby ze zmíněných alb s improvizací a nejinak tomu bude v Punctu.

https://christianwinther.bandcamp.com/

Tomáš Niesner je český kytarista a elektronik, který se od noiserockových kapel Unna a Vlněna přešel k americkému kytarovému primitivismu a ambientu. Výsledky jsou přitom stabilně vynikající, ať už jde o synťákový debut Silencia, kytarovou Auroru nebo prolnutí obou poloh na oceňovaném albu Bečvou, zvukové procházce podél řeky po ekologické katastrofě. V Punctu se můžeme těšit na jeho synťákovou tvorbu.

https://tomniesner.bandcamp.com/

Matěj Kotouček je nedílnou součástí brněnského kolektivu AVA, skupiny Bastl Instruments / Noise Kitchen a labelu Nona Records. Můžete ho znát také z audiovizuálního projektu Sky to Speak, šamanských Thistle nebo jako Loops of Decay. Sólově se věnuje rozjímavému ambientu, ve kterém využívá své rozsáhlé znalosti analogových syntezátorů.

https://xyzproject.bandcamp.com/track/loops-of-decay-conclusion