Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Chromb! + Muff

22.10.2021 19:30 až 22:00 v Palác Akropolis

CHROMB! aneb komorní hudba pro dospělé a divoké děti rozezní Palác Akropolis. Přijdete zjistit, jak zní jazz v kombinaci s křikem a tichem?

Hudba CHROMB! vychází spíše ze srdce nežli z hlavy, neuznává žádná omezení a není uvězněna v rámci žádného specifického stylu. Mezi jejich hlavní vlivy patří John Zorn, The Residents a Soft Machine, stejně jako japonský noise-rock Melt Banana a francouzský karikaturista Pierre la Police.

Naplní lásku k chytlavému popu i hutnému hluku, ukradnou jazzu jeho svobodu, rockovou energii a všem druhům deviantní hudby její šílenství, aby vytvořili mutantní zvuk s melodiemi, křikem, tichem a vnitřní podivností.

Léo Dumont ⎯ bicí, perkuse, objekty Camille Durieux ⎯ klávesy, syntetizátory, vokály Lucas Hercberg ⎯ basa, syntetizátory, vokály Antoine Mermet ⎯ altsaxofon, delay efekty, syntetizátory, vokály

MUFF

Skupina Muff vznikla v roce 1999, ale své debutové album vydala až po deseti letech činnosti. Sestavu tvoří pětice osobitých muzikantů vytvářejících koláž na pomezí jazzu a rocku, v lehkém oparu psychedelie prolnuté elektronikou a samply.

Muff, pojmenovaní podle postavičky z dětského televizního pořadu, představují moderní kapelu v čele se saxofonistou Marcelem Bártou (Vertigo, Farma v jeskyni, Jazz Dock Orchestra), klávesistou Jakubem Zitkem (Aneta Langerová), baskytaristou Jakubem Vejnarem (Michal Ambrož & Hudba Praha), kytaristou Jiřím Šimkem (Electric Madness) a bubeníkem Romanem Víchou (Ewa Farna, Martin Brunner Band.

“Pětice Muff je all stars kapela české profesionální scény hudebníků mladší střední generace. Mluví se o nich převážně jako o hudebnících jazzových, ovšem záběr mají velmi široký a pokrývá žánry od popu až po alternativu.”…”Pro kapelu je typická radost z možnosti hrát si. Hudebníci nemají žádná omezení a mohou si dovolit sázet vedle sebe zcela rozdílné druhy hudby – vyložený jazzrock vedle psychedelických ploch, tvrdé s rockem hraničící a improvizačně odvázané kusy i silné melodie v nástrojových partech.” Ondřej Bezr, iDnes