Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Cole Pulice + Evil Medvěd

2.4.2024 19:30 v Punctum - Krásovka

Jednota uvádí

If I Don’t See You in the Future, I’ll See You in the Pasture. Poetický název přes dvacet minut dlouhého tracku vydaného na vlivném australském labelu Longform Edition rozhodně není jediným aspektem, který k nim přilákal pozornost globálně propojené experimentální scény.

Kalifornští Cole Pulice (they/them) jsou známí unikátní technikou na saxofon a improvizací mezi akustickým a digitálním světem. Zpracovávají témata genderu, emocí, technologie a paměti. Zatímco server The Quietus přirovnává jejich zranitelné, skoro jako v beztíži visící kompozice k Pharoahu Sandersovi, Pitchfork rovnou ocenil zmíněný track jako Best New Music a předchozí, neméně surrealistické nahrávky To Live & Die in Space & Time a Scry jako jedny z nejlepších experimentálních nahrávek roku 2022.

https://colepulice.bandcamp.com

Česká premiéra nenápadného, ale o to zajímavějšího jména současného amerického ambientu, které vystoupilo s Bon Iver anebo Godspeed You! Black Emperor, proběhne ve vlídném prostředí pražského Puncta hned po Velikonocích – 2. dubna.

Pulice se vyslovuje pu-li-čé – i to byste před návštěvou měli vědět.

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.