Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Daniel Meier + Sweeps04 (cassette launch), Anttila + Nagel, Fissile

26.10.2023 19:30 v Punctum - Krásovka

Punctum Tapes & SDBS uvádějí:

- - -

Daniel Meier + Sweeps04 /CZ/

Duo sólistů, každý z jiné scény i generace, představí dlouho připravovanou společnou kazetu. Oba mají společné hledání hrany svého nástroje i emočního prožitku v sále, neuvěřitelnou osobní skromnost a oddanost hudbě. Na jednom pódiu dohromady vytváří široký rozsah od jemnosti k naprostému maximalismu, pro který se těžko hledají slova. Nutno dodat, že příležitosti, kdy je tato kombinace k slyšení, jsou velmi vzácné.
Kdo jsou? Václav Dobiáš aka Sweeps 04. Byť tu máme i jiné experty na surový drone doom, na tu abstraktnější a melancholičtější polohu byste hledali povolanějšího člověka marně. Železnice a drone v srdci.
Daniel Meier je virtuózní houslista, který se nebojí zkoumat krajní možnosti svého nástroje, tudíž od něj můžete slyšet jak melodiemi překypující variace, tak elektro-akustické ohledávání jednotlivých zvuků.

https://punctumtapes.bandcamp.com/.../ptres002-punctum...
https://sdbs.cz/artists/daniel-meier-vaclav-dobias/

- - -

Tvorba Maiji Anttily a Jonathana Nagela je hudbou hlubin. Duety basklarinetu a kontrabasu, které zachycuje letošní album Way Over Time, bývají rozjímavé i velkolepé a vždy vážné. Finka Anttila je zdatná interpretka komorní i orchestrální hudby, která se věnuje také improvizaci, nebo dokonce folku a punku, Němec Nagel se popisuje jako odrodilý jazzman, jehož přístup zahrnuje stále víc žánrů a disciplín. Jejich setkání je protijedem na tzv. neoklasiku ukazujícím, jak v moderní instrumentální hudbě předávat emoce bez patosu. Duu je vlastní jakási syrová, vypravěčská melancholie. Výkřiky klarinetu doplňují poryvy kontrabasu, nervózní melodie přecházejí do překvapivých perkusivních pasáží. Dark jazz od lidí ze současné vážné hudby a volné improvizace.

https://xilent-records.bandcamp.com/album/way-over-time

- - -

PISSILE (Pornwatcher meets Fissile)
Sólo projekt baskytaristy Vojty Tomáška (Fissile) obohacený o hluky Tomáše Graulicha (Pornwatcher). Zefektovaná basa a modulární orákulum se potkají v improvizačním dronovém setu vycházejícím ze sklepa nejmenovaného pražského divadla. Bažina pocitů.

https://sdbs.cz/artists/fissile/
https://pornwatcher.bandcamp.com/