Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Darkher, Forndom, The Devils´S Trade

11.4.2022 19:00 v Modrá Vopice

Tour temných souborů DARKHER, Forndom a The Devil's Trade se posouvá o rok!

Vaše zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti na nové datum. Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu požádat o vrácení peněz, učiňte tak prosím nejpozději do 20. 4. 2021.

V případě našich e-ticketů pište na: filip@obscure.cz (u e-ticketů prosím nezapomeňte uvést číslo vaší objednávky).

Pokud jste držiteli lístků ze sítě Ticketmaster, kontaktujte prosím přímo je.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.

Obscure team

Původně zrušený koncert temných souborů Darkher, Forndom a The Devil's Trade se nakonec uskuteční. Namísto Futura uvítá minimalistické, leč sugestivně atmosférické žánry motající se kolem dark/ritual folku, ambientních poloh a lidových kultur Modrá Vopice. Je třeba se připravit na podmanivé plynoucí tóny vycházející z okultna a mysteriózních témat, které vás svými magickými kořeny budou pomalinku obmotávat od kotníků až po ramena, abyste se v závěru koncertu hutnou atmosférou sotva zvládli nadechnout.
Po prvním poslechu britskou skladatelku a vokalistku DARKHER bez pochybností zařadíte po bok Chelsea Wolfe. Napadne vás určitě i Myrkur, Sylvaine, nebo mohou i spolky typu The Moon And The Nightspirit.
Darkher jako nastupující královna temnoty ale zůstává věrna prvotní myšlence, neztrácí nad svou tvorbou kontrolu a mocnými tóny po celou dobu poslechu drží posluchače v pevném sevření. Primordialita, okultní folk, podmanivý, do čarodějného reje vábící zpěv, temně zakouřené tóny doom metalu, volání zbloudilých duší. Tady nejde o žádnou pózu smutné paní, Darkher svou skutečnou inspiraci nachází v salemských lesích, v místech, kde je spirituálno všudypřítomné. Odříkejte desetkrát Otčenáš, Ona je temná!
Ve společnosti FORNDOM se dostáváme k přírodním silám. V melancholicky laděné, ale silně spirituální tvorbě se velebí tradiční hodnoty života v divočině, kdy neexistovala společnost, ale jen malé klany, které s okolím žily v souladu a z přírody si braly jen to, co potřebovaly. A tolik do ní také vracely. Pokud je třeba tuto rituální šamanskou hudbu přiblížit, můžeme sáhnout po Wardruně, snad i Heilung. Chóry, nordická filozofie a mohutné perkuse přenáší do doby, kdy nebylo žádné Švédsko, jen nemilosrdné skandinávské pláně bez jakýchkoli hranic, jimž vládli staří bozi.
Forndom momentálně pro svou čistotu a tradiční hodnoty patří mezi nejžádanější projekty. A vzhledem k tomu, že debut “Dauðra Dura” se za 4 roky neposlouchal, dle prvního poslechu novinky “Faþir” očekáváme, že zájem nepoleví. Však i koncerty Forndom nejsou jen o hudbě, ale jsou spojení s pradavnými, ale stále přetrvávajícími časy, kdy světu v jednoduchém, avšak nemilosdrně spravedlivém rytmu přírody zrození-učení-smrt vládly mýtické postavy s parožím a síla run.
THE DEVIL’S TRADE, alias David Makó, je maďarský umělec, který oproti předchozím dvěma vyznává přece jen tradičnější formu hudby, kdy svůj nakřáplejší zpěv doprovází kytarou, případně banjem. Společná je zde ale naturalita a obhrouble temná textura, z níž se na povrch dere izolace větrem ošlehané tváře a smíření s nevyhnutelným koncem.
Stejně jako Scott Kelly a Steve von Till, dva hlavní mozky Neurosis, které vedle své mateřské kapely kráčí osamoceně cestou jen s kytarou a svými myšlenkami, i Davidovy kořeny ústí z metalu, takže pak není divu, že Davidovu hudbu můžeme očastovat jako zadoomaný indie/dark folk vycházející z maďarských a transylvánských tradic lidových písní.

DARKHER
https://youtu.be/QDLutcOlfzs
https://youtu.be/ugVRpDzl6Bs
https://youtu.be/Zq6A71R69Ws
album: https://youtu.be/aaIvacLmEFg

Forndom
https://youtu.be/olkYYZvmDYc
album 2020 https://youtu.be/MKleK0xNuIA
album 2016: https://youtu.be/1rbh-1dQPRg
https://youtu.be/qQf4gEIr53M

The Devil's Trade
https://youtu.be/QWasz2FxYxQ
https://youtu.be/cP-H86lz7Vs
https://youtu.be/FVNn1HnXYMI