Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Demonical, Lik, NervoChaos, Bleeding Utopia - Praha

18.11.2020 19:00 až 23:00 v Modrá Vopice

Poctivá švédská temnota Demonical a Lik míří do Vopice

Každý milovník švédského death metalu už dávno ví, že tenhle obhroublý, ale přesto melodický žánr s charakteristicky chrastivým zvukem boosteru Boss HM-2 není jen o Dismember, Grave, Entombed, nebo raných Hypocrisy. A každý se o tuhle scénu zajímající rozhodně neminul DEMONICAL - pětici založených členy rovněž jedné z nejstarších part, Centinex.
DEMONICAL pravidelně brázdí Evropou, mají za sebou Maryland Deathfest, a pokud bychom chtěli spočítat jejich koncerty jen na našem území, budeme někde okolo desítky, která zahrnuje i slovutný Obscene Extreme. Máme tedy samozřejmě radost, že jednu z nejzásadnějších kapel týhle scény na podzim opět dovezeme do Prahy, obzvlášť když se tu garda okolo harcovníka Martina Schulmana s poslední deskou „Chaos Manifesto“ neukázala.
Potěšující je rovněž, že temnotu ze Skandinávie budou reprezentovat i jejich krajani LIK. I když kvartet ze Stockholmu funguje teprve od roku 2014, velmi rychle se stal jedním z nejrespektovanějších a rychle rostoucích, čemuž určitě napomohl i kontrakt s Metal Blade. Jestli tomu napomohlo, že jejich členové působí(li) ve slovutných Bloodbath nebo Katatonia, ví čert, ale jisté je, že na skandinávském bitevním poli patří mezi ty s nejbrutálnějšími zbraněmi.
Poctivá deathmetalová hydra NERVOCHAOS z brazilského Sao Paula nepatří mezi nováčky, neb to drtí už od roku 1996. Ač hudebně nejsou nejsou typickými Skandinávci, jejich oldschool přístup nachází s oběma švédskými partami spoustu společného a jejich pracovitost jim vynesla účast na našich obou nejextrémnějších festivalech Brutal Assault a Obscene Extreme. Aktuálně se za mikrofonem nachází Brian Werner (ex-Vital Remains/Monstrosity).
Čtvrtými do party jsou třetí Švédi v balíčku, melodičtí deathmetalisté BLEEDING UTOPIA, v jejichž řadách na bicí hraje Adam Björk (https://www.youtube.com/channel/UCZgRYBqAoNP6H1skBOq2ZNw), objev kanálu SickDrummer.