Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Devon Osamu Tipp /US/, Michal Rataj & Oskar Török /CZ/SK/

10.9.2021 20:00 až 23:00 v Punctum - Krásovka

[CZ]

Punctum ve spolupráci s International Shakuhachi Festival Prague uvádí:

Devon Osamu Tipp /US/

Pittsburghský skladatel, performer, improvizátor a hráč na japonskou flétnu shakuhachi, v tvorbě Devona Osamu Tippa se proplétá vliv jeho japonských i východoevropských kořenů, zkušenost malíře i studium tradičních japonských forem gagaku a hogaku. Jeho skladby byly provedeny v USA, Evropě, Austrálii, Číně a Japonsku. Pro koncertní večer v Punctum připravuje kompozice s magnetofonovými pásky.

https://www.greengiraffemusic.info/biography
https://devonosamutipp.bandcamp.com/


Michal Rataj & Oskar Török /CZ/SK/

Spolupráce obou hudebníků navazuje na předchozí projekty zasazené do oblasti mezi současným jazzem a klasickou hudbou, tradičními nástroji a živou elektronikou. Nové duo skladatele se pokouší navázat ještě hlubší interakci mezi virtuózním dechovým nástrojem a širokou škálou současné interaktivní elektroniky. Nad křehkými krajinama Ratajovy elektroniky se třepetají sóla Törökovy trubky připomínající hru NP Molværa nebo Arve Henriksena.

https://ratajtorok.wordpress.com/

Večer je součástí symposia MEETING OF WOLRDS: Traditional Instruments and Their Role in Contemporary Composition, které pořádá umělecké sdružení NEIRO Association for Expanding Arts (NEIRO) ve spolupráci s Hudební a taneční fakultou AMU, Punctum a časopisem Živá hudba za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.

Akci podporuje International Shakuhachi Festival Prague, mezinárodní festival hry na tradiční japonskou flétnu shakuhachi.
www.isfp.cz