Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Dordeduh, Heiden, Jeden Kmen - Praha

10.2.2024 19:30 až 14.11.2023 23:30 v Underdogs

DORDEDUH (ROU)

-

(Atmospheric folk black | členové Negury Bunget, Prophecy Productions)

Transcendence skrz toulání se po rumunských lesích. Dordeduh dalece překračují běžnou podobu folk blacku. V jejich podání se žánr mění v syrovou spirituální zkušenost zprostředkovávající kontakt s tím, co leží po tisíciletí ukryté v neprostupné krajině Karpat.

Edmond Karban a Cristian Popescu alby Dar De Duh a Har navázali na nejsilnější momenty Negury Bunget a zároveň dovedli tolik ceněný odkaz naplnit novým, neméně silným obsahem. Zatímco mnoho kapel ve folku vidí jen bezprostřední uvolnění, Dordeduh skrze něj hledají ztracené transylvánské bohy.

https://www.facebook.com/Dordeduh

https://dordeduh.bandcamp.com/

https://www.instagram.com/dordeduhband/


HEIDEN (CZE)

-

(Postblack, Magick Disk Musick)

Heiden se s loňským albem Andzjel vrátili zpět od poprockové tváře ke tvrdšímu postblackovému vyznění, zároveň ale nezapomněli na emoce, které k jejich tvorbě odjakživa patřily. Andzjelu je vlastní surovost i melancholie, vztek i odevzdanost. Heiden se ve své tvorbě nevypravují do mýtických krajin, ale do sebe sama. Snad žádná jiná česká kapela nedovedla tak silně a zároveň přirozeně spojit chladnou a neprostupnou hudbu s ryze osobní, intimní výpovědí.

https://www.facebook.com/kapelaheiden/

https://heiden.bandcamp.com/album/andzjel

https://www.instagram.com/heiden_kapela/


JEDEN KMEN (CZE)

(Dark folk, fantasy music, Epidemie Records)

Šamanská hudba jednoho fantaskního kmene. Tvorba uskupení Jeden kmen je ovlivněná fantasy, ale víc než jako fantaskní útěk působí jako autentický hlas z časů a míst, na která jsme ke své škodě zapomněli. Hudba na pomezí temného folku, fantasy a world music zaujme bezprostřední energií a opravdovostí. Akustické kytary, kůží potažené bubny, píšťaly, ženské vokály, zaříkávání a magie.

https://www.facebook.com/jedenkmen

https://kmen.bandcamp.com/album/basnj

https://www.instagram.com/jedenkmen/