Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Edgar's Hair a Flying Moon In Space v Soulkostele

30.4.2022 20:00 až 23:30 v Soulkostel

Edgar's Hair z nizozemského Leidenu jsou kapelou, která hraje sférické a organicky rostoucí houpavé skladby, jaké by dokázali vytvořit třeba King Crimson nebo Soft Machine, ale zároveň je ovlivněná i modernějším zvukem kapel jako Mogwai nebo Sigur Rós. Zvuk kapely tvoří plochy kytaristy a zpěváka Hanse Brusseeho a baskytaristy Lea Zwaana. Vše drží pohromadě ostrý zvuk bicích Leona van de Leera. Psychedelický space rock? Na turné vyjíždějí se svým druhým albem In search of Starship 109, které je opět koncepční. Vypráví příběh o cestujícím, který zůstane opuštěný po nehodě své vesmírné lodi.

Hans Brussee je zároveň člověkem, který přišel s ideou Soulkostela ve Vernéřovicích na Broumovsku. Odkoupil starou ruinu velké poutní kaple, kterou zrekonstruoval, a nabízí ji hudebním promotérům a dalším zájemcům k realizaci jejich nápadů. V Soulkostele už mj. vystoupili Jarboe, Savak, Insect Ark, The Telescopes nebo Buriers a pro spoustu domácích i zahraničních návštěvníků se stal oblíbeným místem.

Flying Moon in Space je sedmičlenná kapela z německého Lipska. Vychází ze živých improvizací, které mohou trvat hodiny. V jejich zvuku se mísí krautrock, psychedelický pop, techno a elektronika. Skupina vydává u londýnského labelu Fuzz Club. V roce 2020 vydali eponymní debutové album. Letos jim zde vyšlo EP remixů, na kterém jejich skladby z debutu přepracovaly kapely jako Xiu Xiu, Suuns nebo A Place To Bury Strangers. Během léta 2021 měli v Soulkostele třítýdenní soustředění, při kterém nahrávali nový materiál a právě zde se seznámili s Edgar's Hair.

Podobné akce