Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

ELDER & PALLBEARER, IRIST - Praha

24.9.2022 19:00 v Futurum Music Bar

Připomenutí zapomenutých dnů…

PALLBEARER se v roce 2012 se svým debutem „Sorrow and Extinction” na doomové scéně stali zjevením. Poctivý návrat ke kořenům a monumentům žánru první půle 90. let, které vznikly v Anglii, způsobil poprask a připomenul sílu tehdejší hudby a doby. PALLBEARER se však snaží neopakovat a jít dál. Zkouší skladby kratší stopáže, zapojují rockovější přístup a pokouší se dotknout i atmosfér pryštících z artrockových mohykánů Pink Floyd. Poslední deska „Forgotten Days” je zas o něco tvrdší, hutnější a kytarovější, takže si fans opět připomenou údernou zemitou hudbu s tvrdými stoner riffy i tu epičtější polohu doom metalu inspirovanou ranou Anathemou, kde nechybí emocionální momenty. PALLBEARER jsou ale především kapelou, kterou na doomovém poli rozpoznáte okamžitě.

ELDER jsou žánrově pestrá rocková kapela, která vyšla ze stoner doomu, ale dnes už spojuje psychedelický směr s progresivními prvkami a sugestivními spacerockovými plochami. Svůj zvuk přetvořili během pěti alb a ze stálice stoner/doom scény se stali jedním z nejosobitějších hlasů rockového undergroundu, který obdivuje např. Jimiho Hendrixe. Jejich dlouhé skladby prochází velkou škálou hudebních stylů (od 70. let až po současné polohy), neb i tito Američané do svého zvuku neustále začleňují nové prvky, jimiž přispěli ke změně a evoluci stoner scény - jejich album „Lore” (2015) bylo časopisem The Obelisk dokonce korunováno titulem ‘Album desetiletí’.

V roli supportu se představí Američané IRIST, progressive sludge/post-metalisté hudebně blízcí kapelám jako The Ocean nebo Intronaut.