Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Enslaved, Svalbard, Wayfarer

18.3.2024 18:00 v Futurum Music Bar

Pro znalé není třeba Enslaved představovat. Více než tři desetiletí neúnavného objevování vyneslo kapelu do pozice ikony metalového světa. Jejich jedinečná směs progresivního black metalu posunula hranice, zbořila očekávání a inspirovala nespočet dalších. Jejich šestnácté album "Heimdal" představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly před více než třemi desetiletími při bouřlivém zrodu norské blackmetalové scény.

Svalbard, neochvějný kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy - od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem "When I Die, Will I Get Better?" v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album "The Weight of the Mask" s nimi bojuje.

Večer doplní taktéž čtyřčlenná sestava západoamerických Wayfarer kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury. Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album "American Gothic", které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.