Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

ESOTERIC, ET MORIEMUR, COLOSALIST, ABSTRACT - Praha

17.11.2023 18:00 v Underdogs

ESOTERIC asi nemusíme dlouze představovat. Kdo by tohle psychedelií načichlé funeral doomové monstrum neznal. I když tu zkázonosné božstvo poslední album „A Pyrrhic Existence“ (2019) představilo loni po boku Saturnus, vzhledem k povaze obludné délky jejich písní koncertů těchto Anglanů není nikdy dost. A jelikož si Esoteric loni připomněli 30 let existence, lze na aktuálním turné očekávat výběr písní zahrnující celou jejich kariéru. Čeká vás intenzivní psychedelický chaos a drtivě těžký doom!

V roli předkapel se představí hned tři soubory.

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doomu. Formace, v níž figurují i členové Silent Stream Of Godless Elegy či Dissolving Of Prodigy, má na kontě čtyři alba. To poslední „Tamashii no Jama“ vyšlo v dubnu u renomovaných Transcending Obscurity a je koncepčně se točí kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes 500 lidí. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk.

I COLOSALIST jsou historicky propojeni se Silent Stream Of Godless Elegy. V jejich čele je totiž Petr Staňek obklopený i dalšími ex-členy SSOGE, který v COLOSALIST vzkřísil atmosféru 90. let a éru, kdy tuzemské kluby rozezníval český doom. Pokud vás právě toto období zasáhlo, dávejte pozor a nechte se unést nenapodobitelným duchem původního českého pagan doomu. COLOSALIST pracují na novém albu, které nahrávají ve Finsku.

ABSTRACT jsou instrumentalisté z Banské Bystrice, kteří na hudobní scéně působí od r. 1995. Svojí energickou show a prepracovanou hudbou s atmosférou dokáží strhnout každého. Na kontě mají tři alba (Fragmenthea, The Pantomime in Neosolium a Lightheory) a momentálně dokončují prozatím bezejmennou novinku, takže zahrají i žhavé pecky z připravovaného alba. Jednoznačně je na co se tešit.