Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Face the Day, Wayd, Fishartcollection, Zaracha

10.4.2020 19:00 až 23:00 v Fatal Music Club

MarastMusic.com zve na

Broken Easter Eggs tour: Face The Day, WAYD (sk), Fishartcollection (sk), Zaracha
10/04/2020 – Praha, Fatal music club
11/04/2020 – Plzeň, Parlament Club

Dvě české a dvě slovenské kapely, ve dvou dnech, ve dvou městech. Začněte Velikonoce stylově a přijďte si rozbít pár hudebních vajíček s velezajímavou CZ/SK sestavou!

WAYD (sk)
Kdo viděl tuhle kapelu živě, dostane malované vejce u vstupu zdarma! Fakt!
Ano, hrubě nedocenění tech-death-avantgard metaloví experimentátoři stále fungují a poprvé ve své historii se vypraví do Čech na klubové „turné“. Příležitostí, kde chalany vidět, nebylo moc (Brutal Assault) a ani se není čemu divit – když hrajete „divnou“ tvrdou muziku, rozhodně nemůžete počítat s rychlou slávou a vzhledem k tomu, že poslední deska „Ghostwalk“ vyšla před 13 lety…
Kapela vznikla v polovině 90. let, ale první desku vydala až na sklonku dekády („The Ultimate Passion“) a o dva roky později následovala „Barriers“. Zlom mohl nastat u třetí „Decadance“ (2003), pokud by ji ale asi vydali o desetiletí později. Na téhle desce WAYD použili, na svou dobu, velmi netradiční saxofon, ale i trumpety a samply. Ale časy se změnily a možná tedy je i načase si připomenout, jak originální tahle kapela vlastně je.
https://youtu.be/l3m_NyGZ_-Q
https://youtu.be/6gBUU9QeL-o

FACE THE DAY
Kdo neviděl tuhle kapelu živě, ať přinese vejce! Tady budeme shovívaví, a pokud jste viděli Mindwork, tak samozřejmě odpouštíme.
Ano, FtD jsou kapela, která si asi pořád ponese stigma bývalé kapely kytaristy Martina Schustera. Navíc na hudební pouti jej na bicí stále doprovází Filip“Morbo“ Kittnar. Zapojíme-li matiku, součet věku zbytku kapely je však asi tak třetinou celkového věku všech členů kapely. Konzervatoristé Jirka „Rambo“ Rambousek i Dominik Vozobule předvádí dechberoucí instrumentální výkony, které ve Face The Day, prezentujích daleko jemnější formu alternativního progresivního metalu, vynikají.
Debut „Stuck In The Present“ v určitých momentech dá upomenout právě na minulou kapelu, nicméně dominantní složkou je progresivní rock prošpikovaný výlety do nejrůznějších hudebních zákoutí – od vzdušného kytarového (art)rocku a zemitého hard rocku, po tvrdé, až metalové, skladby. FtD mimochodem v jedné skladbě rovněž mají saxofon a je to hrozně sexy. Doporučujeme případně i velmi pěkný rozhovor, který měl Jirka pro Svět kytar.
Sympathy to Sin - https://youtu.be/bGanf-AbTQA
The Remainer - https://www.youtube.com/watch?v=06ixOw0A1uY
In The Dying Sun - https://www.youtube.com/watch?v=ymWLi0T3n4E
Elevator To The Sky - https://www.youtube.com/watch?v=pwnRAYudHO4

FISHARTCOLLECTION (sk)
Která nebude mít vejce, tu zmalujeme!
Aby se Wayd jelo lépe, vezmou s sebou tuhle spřátelenou partu z Trnavy. Opět to bude tvrdší, FAC zpívají jak anglicky, tak i slovensky a tvorba osciluje na pomezí rapu, hardcoru a math metalu, ale s nadhledem do skladby dokáží implementovat třeba foukací harmoniku. Chvílemi můžou upomenout třeba Rage Against The Machine, jinde zase The Dillinger Escape Plan.
Zatímco debut „In Oil“ (2013) byl v angličtině, EP „Pretlak“ už je v rodném jazyce a skladbám to jen prospívá! FAC budou asi jedinou kapelou, na kterou si budete moct rozjet i circle pit!
https://youtu.be/aTeQImvfGPY
https://youtu.be/bS7NEs4Ey6Y

ZARACHA
Kdo bude mít vejce, tomu je zmalujeme!
Basa a bicí. Hypnotické rytmy, nářez, experimenty. Tomáš Ledvina a Honza „Mashina“ Šimek. Tohle vystoupení bude patrně třetí, které kapela absolvuje, druhé bylo na podzim v Café na Půl cesty a kluci tam stihli jednu skladbu, takže tady to bude v řádech set procent navíc! Těšit se můžete nejen na vytříbené hráčské výkony, ale i na velkou legraci, protože oba muzikanti jsou veselé kopy (vajec).
Tomáš Ledvina se angažuje v celé řadě dalších skupin a projektů, nicméně pro nás ten nejvýraznější je Candy Meatworks. Ale jelikož a právě jsou aktuálně opět u ledu, dostanete místo toho Zaracha!

https://www.facebook.com/watch/?v=2410476562332822

Těšíme se na vás a nezapomeňte na ty vejce!

LooMis @ MarastMusic.com
Martin Roman @ Wayd