Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Gaika

29.2.2024 20:00 v MeetFactory

On Drift, Gaika cuts loose. Hudební vizionář, rapper a experimentátor Gaika na své nové desce zkoumá témata lásky, bolesti, brutality i krásy v jejich nejsyrovější podobě, a to skrze metamorfující žánrovou směs post-punku, darkwavu, alt-rocku a grunge s žhnoucím hip-hopovým jádrem.

Jeden z nejprogresivnějších hlasů současného britského rapu Gaika Tavares je multidisciplinárním umělcem a aktivistou, který svou tvorbou překlenuje propast mezi uměním a každodenním životem, mezi skutečným světem a jakýmkoli jeho spektakulárním vyobrazením. Po nahrávkách vydaných u Warpu nebo N.A.A.F.I přichází s novým albem Drift, 14 eskapickými skladbami, které reflektují autorovy současné i minulé vlivy; od Prince přes Wu Tang Clan až po Massive Attack; od autorových karibských kořenů až po městskou krajinu jižního Londýna, kde Gaika žije. Drift, na němž se podíleli bbymutha, Yves Tumor, Max Winter, Charlie Stacey, The Narrator i Azekel z Gorillaz, působí nostalgicky a futuristicky zároveň, jeho zvuk je povědomý, ale stejně tak nepopíratelně inovativní. Živě ji představí ve čtvrtek 29. února ve smíchovské továrně.

gaika.bandcamp.com

„Futuristic rap-rock-dancehall as seen through the lens of '80s and '90s nostalgia. It's another sharp turn in the road on the winding journey of a creative nomad.“ (— RA)