Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Genot Centre + D29 ⇝ Dino Spiluttini [AT] • QOW [EGP] • Ondřej Lasák • Tereza Bartůňková

15.10.2021 20:00 až 23:00 v Divadlo 29

✦ Audiovizuální dožínky D29 a labelu Genot Centre, v rámci kterých se představí vídeňský král contemporary church music Dino Spiluttini a zástupce egyptské experimentální scény Omar El-Sadek aka QOW. O rozjezd se postará sám CEO Genot Centre Ondřej Lasák a atmo celého večera bude mít na starosti výtvarnice Tereza Bartůňková.

✦ Vídeňský producent Dino Spiluttini vydává svoje intenzivní nahrávky na mexickém labelu Umor Rex nebo u dánských kazetových trendsetterů Phinery. Pod nánosy sonického prachu na nich propojuje zkreslené drony a mohutné basy se „svatou trojicí" chrámové hudby: harfami, varhanami a sborovými vokály. V cizelování svého velmi emotivního soundu pokračuje Spiluttini i na zatím poslední desce Heaven, kterou loni publikoval kultovní label Editions Mego. Hlavním tématem jednoho z nejlepších ambientně/dronových alb poslední doby je vyrovnání se se smrtí. Heaven (využívající mimo jiné i kompoziční metodu tintinnabuli Arvo Pärta) je nahrávkou nadmíru osobní, plnou dramatických zvratů a dobrodružných zvukových konfliktů.

Ostatně přesvědčte se na jediném koncertě Dina Spiluttiniho v ČR sami!

✦ Jako support se představí velký objev a zástupce současné silné egyptské experimentální scény Omar El-Sadek aka QOW. Omar je student výtvarného umění a nových médií, ale stihnul už vytvořit vizuály pro taková jména jako jsou ZULI, MSYLMA (vystoupení na festivalu Unsound) nebo Drew McDowall (Coil). Ve své hudbě „operuje s podivně organickým zvukem opřeným o procesované vokály, glitchové negližé i křehký beatový futurismus". Debutové album QOW by se v nejbližších měsících mělo objevit díky Genot Centre.

✦ Úvodní set odehraje jeden z šéfů labelu Genot Centre Ondřej Lasák. Pražský kolektiv Genot Centre se dlouhodobě věnuje prezentaci a propojování současného digitálního undergroundu formou site-specific koncertů a kazetových releasů. Za své aktivity vysloužili cenu Vinyla v kategorii Počin roku a prestižní britský server The Quietus vyhlásil Genot Centre kazetovým labelem roku 2017.

✦ O vizuální stránku celého večera se postará výtvarnice Tereza Bartůňková. Ta stála v minulých letech mj. i za scénografií koncertní řady Silent_Night, kterou Genot Centre pořádal v pražském divadle Ponec. Jednu z jejich posledních prací, mimořádně sugestivní audiovizuální pouť postapokalyptickou krajinou nazvanou Tamura, ostatně uvedeme v D29 už 5. listopadu.