Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

GenotPresents#4: ABADIR / Fausto Mercier / Ursula Sereghy

28.7.2021 20:00 až 23:59 v Divadlo Archa

Genot Centre & Divadlo Archa vás zvou na čtvrtou edici série GenotPresents!

ABADIR (Genot Centre_EG)
️ Fausto Mercier (Genot Centre_HU)
Ursula Sereghy (Gin&Platonic_CZ)
Gin&Platonic DJs (CZ)

Pražský kolektiv Genot Centre se po pandemické pauze 28. 7. vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. Na GenotPresents plánuje představovat to nejvýraznější ze současné abstraktní elektronické hudby v neobvyklých kontextech. Kromě křtů aktuálního alba egyptského zvukového umělce ABADIR (Genot Centre) a debutu české producentky Ursuly Sereghy (Gin&Platonic) se v pražské premiéře představí také maďarský zvukový kouzelník Fausto Mercier.

Egyptský producent, zvukový umělec a hudební novinář (Ma3azef) Rami Abadir je v posledních letech výrazným hybatelem současné progresivní klubové scény. Ve svých masivních kompozicích na aktuálním albu Pause/Stutter/Uh/Repeat (vychází 4. července u Genot Centre) originálně využívá lidský hlas jako hlavní zvukový zdroj futuristických klubových bangerů, které jsou pompézní i dojemné zároveň.

https://genot.bandcamp.com/album/pause-stutter-uh-repeat

️ Mladý maďarský producent, multimediální umělec a vyhledávaný zvukový inženýr Roland Nagy aka Fausto Mercier ve své produkci stojí na pomezí sound artu a současné extrémní klubové hudby. Ve svých chaotických a přitom sonicky precizních živých improvizacích vrství masivními beaty a chytlavými smyčkami, které vám z hlavy nedostane ani všudypřítomný digitální spad. Na skvěle přijaté releasy Pointless Geometry a Genot Centre a účasti v SHAPE Platform letos navazuje novým materiálem u věhlasné mexické značky Infinite Machine. Singularita je blízko.

https://youtu.be/FzyE-BEFA7Q

Milovnice dechových nástrojů a producentka Ursula Sereghy spjatá s pražským prostorem Synth Library vytváří tekuté kompozice protkané mikroskopickými samply, field recordings a předivem digitálně zmutovaných dechů a mizejících beatů, které vás dostanou do stavu blaženého neklidu. Jeden z nejzajímavějších objevů nejen na tuzemské hudební scéně již brzy vydá své debutové album u Gin&Platonic.

https://soundcloud.com/radiopunctum/trigger-live-essentials-by-ursula-sereghy

Čtyřčlenný ostravsko-pražský hudební kolektiv pokrývající od roku 2016 současnou experimentální scénu se z blogových začátků vyvinul v jeden z nejprogresivnějších labelů v ČR vydávající hudbu z celého světa od Japonska přes Ukrajinu až po americký severozápad. Mimo vydavatelství se věnují pořádání noční klubové série Platonic, hudebním kolaboracím s ostravskou galerií PLATO nebo dramaturgii festivalu Bukolika. V Arše Gin&Platonic uzavřou večer svým společným schizofrenním setem.