Health, Gost, Zetra

27.10.2024 18:30 v Fuchs2

HEALTH přivezou do Prahy svůj nejbrutálnější a zároveň nejzranitelnější počin "Rat Wars". Zpěvák a kytarista Jake Duzsik, baskytarista a producent John Famiglietti a bubeník BJ Miller, se zrodili v drsných hlubinách noisové scény LA. "Rat Wars" odráží jejich neortodoxní hudební přístup, ve kterém HEALTH pečlivě mísí agresivní hudební produkci – ovlivnění kapelami jako Nine Inch Nails nebo Ministry, které překreslily hranice mezi metalem, elektronikou a popem - ve své hudbě mísí prvky metalu, industrialu, hip-hopu i noisu, které vyvažují kontrastními čistými vokály a osobními texty.

Nové album kapela popisuje tak, že by mohla být pomyslnou „králičí norou“ („the downward spiral“) pro lidi s nejméně dvěma monitory a nedostatkem vitaminu D. Album, které vzniklo v emocionálně nejnáročnějším období života kapely, navazuje na chaotická, ale zároveň tvůrčí pandemická léta. V té době si HEALTH střihli na desce na DISCO4 desítky skladeb s Nine Inch Nails, Lamb of God, Poppy nebo Pertubator a řadou dalších významných umělců.

Doprovodí je GOST, kteří se pohybují v temné trhlině mezi black metalem a nejstinnějšími končinami elektronické hudby. Od vydání EP Radio Macabre na začátku roku 2013 se texaský multiinstrumentalista, producent a hlavní mozek James Lollar stává stále agresivnějším a zlověstnějším než synthwave, s nímž bývá často spojován. Nyní se GOST vrací se svým šestým albem a dosud nejnebezpečněji znějícím počinem "Prophecy" – deskou, která odráží hrůzu a ponuré obavy světa sužovaného náboženskou a politickou přebujelostí a pokrokem, která je pomyslným pádem západní civilizace, biblickým koncem světa - vzestupem Satana a nástupem Armagedonu.

Této temný večer otevřou tajemní ZETRA, vyzbrojeni syntetizátory a elektrickou kytarou, kteří mají na kontě spolupráce například se Svalbard, za zmínku stojí také jejich remix skladby Absent od britských Sylosis – a jsou povinností pro všechny vyznavače temné elektronické hudby s metalovým gotickým nádechem