Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

"HLASUOW MORION" w/ Flirt (de), Borne By Tempest (cz), Łūt (cz), Námöl (cz), Yarrdesh (cz)

27.5.2023 19:00 až 23:00 v Kaštan - Scéna Unijazzu

Kruh Samorostu

uvádí"HLASUOW MORION"Kaštan

27.5.2023 19:00

Bělohorská 201/150, Praha 6, Břevnov

http://kastan.unijazz.cz/kontakt

tram 22, 25, 97 "U Kaštanu", bus 180, 902 "Břevnovská"

https://www.facebook.com/events/747344663760444Živá událost ve znamení odlišných a v mnohém sobě nerovných hudebních žánrů, od atmospherického black doom folku a ambientu, přes sludge, doom death a death grind, až po screamo a experimental. Je to nestejnost a různorodost, která šlechtí a brání úpadku do mokvajících sedlin věčného zatracení. V rámci vystoupení BORNE BY TEMPEST proběhne křest jejich jeskynní paleolitní druhotiny, společný split CD nosiče se sámským ritual neo-folkem RÆPPEN, jež vychází na rodinném vydavatelství Kruh Samorostu (KS002).FLIRT

Deutschland, Leipzig

screamo

https://xflirtx.bandcamp.com


Raw screamo with occasional scary quietness. Desperate vocals meet strummed guitars, a bit like indie, only meaner, more desperate and more raw and harsh. The bass growls rather than booms and melodically underpins the strings. The drums march the whole thing forward, giving to noiseless parts no chance to betake to the light. A sound that can't decide between grime and grace.


BORNE BY TEMPEST

Česko, Zábřeh n.M./Praha

atmospheric black doom folk

https://bornebytempest.bandcamp.com

https://bandzone.cz/bornebytempest

https://www.youtube.com/@kruhsamorostu


Křídla dvojčlenného spolku jménem Borne By Tempest jsou široce rozevřena, pohlcující světlo i tmu, pojímají tak vše od rituálně uchopeného paleo dark folku v těch nejarchaičtějších proto-formách, až po primitivní epický atmosférický black metal, to vše na psychedelickém piedeslálu, doplněno vlastními terénními pazvuky. Svým monolytickým primitivním pojetím, jež si jako kolovrátek namotává mysl posluchačovu, zapadá spolek více do transcendentu a experimentu, nežli do líté ocelové řežby. Soubor je mj. další z tváří lidí stojících za projekty Črná Zem, Rárog či BBP a též vlastního hudebního vydavatelství Kruh Samorostu. Borne By Tempest svými archetypálními rytmy navádějí mentální senzory posluchačů, ovšem pouze těch z vůle vlastní, do dávno ztracených azimutů pozemských hájemství, jež propojují s nezemskou organikou vesmírných střev. Z nového výpravného konceptuálního díla "Budiž tma", jež právě vzniká a jež je dotvářeno vlastními funerálními nahrávkami z krajů českých, budou citovat z žalmů plných hlíny, kterážto svým těžkým tělem zaléhá, uzavírá a polyká vše pozemské. Není však všem dnům konec, jelikož z lůna jejího se další rody cyklů rodí.


V rámci koncertu Borne By Tempest pokřtí svou druhotinu, split CD album, které právě vychází na jejich vlastním rodinném labelu Kruh Samorostu (KS002).


ŁŪT

Česko, České Budějovice

sludge

https://lutband.bandcamp.com


Emotivní hutná slizká zablácená nálož hluku plná povadlých rytmů vyprovázená minimalistickými rify s prvky sludge, synth, doom či post hardcore. Inspirováno současnou americkou alternativní sludge/doom scénou, avšak po svém, v jihočeském balení. Protože po předlouhém tažení s vyprahlými hrdly napříč kraji neznámými čeká nás odpočinek v bažinách a mokřádech zaslíbených.  


NÁMÖL

Česko, Praha

death doom

https://rakevni-dno.bandcamp.com


Takříkajíc přímo z ostatků vsáklých do rakevního dna je nasbíraná kytice písní ve znamení námelové otravy mladého pražského uskupení Námöl (hledej námel v naučném slovníku). Čtveřice mísí s bestiálním úšklebkem rozkládající se pohřební sliz s absurdními halucinacemi z alkaloidů, smrtikov se zhoubným doománím. Pomalu nastupující opojení eskaluje v ještě pomalejší drama nevyhnutelného konce v pitoreskním chomáči organických žouželí a holubích exkrementů. Aktuálně kapela zakončuje pohřební práce na obskurním debutním demu Zhouba z rakevního dna.


YARRDESH

Česko, Praha

experimental death grind

https://yarrdesh.bandcamp.com/album/blit-po-ke-ku


Manikální hypertrofované obavy zhmotněné do exploze komprimovaného nebytí.Program:


19:30-19:50 Yarrdesh

20:00-20:30 Námöl

20:45-21:15 Łūt

21:30-22:00 Borne By Tempest

22:15-22:45 Flirt


Přesné časy se budeme snažit dodržet, ale berte to prosím spíše orientačně, s jistou rezervou.
├┬┴┤

└┬┼┘
Uznáš-li za vhodné, šiř tuto pozvánku mezi svými přáteli dál.

Kruh Samorostu / Lykotwor @ Phuture Unknown, 2023.

phutureunknown (@) roughgrain (.) com

Vizuální a lyrický projev Rárog.