Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Holding Absence & special guests / PRAHA, 16. 10. 2021

16.10.2021 19:30 až 22:45 v Underdogs

Dva roky nazpátek jsme se víceméně náhodou podíleli na vystoupení kapely HOLDING ABSENCE v klubu Cross, a tihle kluci z Cardiffu mne hned na první dojem nadchli. Jsou totiž v současném chaotickém hudebním světě z mého pohledu něčím trochu výjimeční - ač emocionálně rozervaní, a (jak taky jinak) existenčně balancující na tenoučké hraně, jejich tvorba působí dojmem, že přesně vědí kam míří, mají silný smysl pro komunitní principy, a hlavně prokazatelně chtějí svojí hudbou sdělit něco obsažného a seriózního...což se s prominutím dle mého názoru o většině současných mladých kapel moc říci nedá.
Z HOLDING ABSENCE je cítit, že jejich teenage vzory rozhodně nebyli virtuální idoly typu Linkin Park nebo Foo Fighters, nýbrž mnohem hmatatelnější "lokální hrdinové" všedního dne, typu FUNERAL FOR A FRIEND, MORE THAN LIFE, nebo, dejme tomu, UNDEROATH...
V kontextu modernějších vlivů pak jejich post-hardcore připomíná tak trochu CASEY a tak trochu DEVIL SOLD HIS SOUL, nebo vlastně nevim co...ale je to prostě jakési poctivé, neprefabrikované, uvěřitelné, výrazně ambientně znějící emo moderního střihu, jak se sluší a patří. Pokud nevěříte, dejte si na youtubeu tracky jako "Penance", "Dream Of Me", "Perish", "Like A Shadow", "Monochrome" nebo "Heaven Knows"...a k tomu třeba i pár videí, kde kapela intenzivně, cílevědomě a zaníceně propaguje veganství :
www.youtube.com/watch?v=tgvZodkD1n4
www.youtube.com/watch?v=3zU-W9-6Vas
Jo, a abych nezapomněl, přijďte 4. dubna do Underdogs' na jejich koncert.
This is Holding Absence.
www.holdingabsence.com

Podobné akce