Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Hooded Menace, Druid Lord, Sněť

6.7.2020 19:00 v Underdogs

HOODED MENACE

Letošní šestý červenec, jsme se s vámi rozhodli oslavit ve velkém stylu! Abyste tomu správně rozuměli, je nám v Kreas docela jedno, zdali zrovna hoří Hus, nebo třeba Husák.. nám je důvodem k veselici samotný fakt, že někdo hoří a jeho život končí v eternálních bolestech zachvácen plameny, krev se vaří a všudypřítomný smrad spáleniny už láká hejno nedaleko hnízdících supů, na tepelně upravenou hostinu.

Když ve velkém stylu, tak ve velkém stylu. Je tomu rovných pět let, co zde naposledy zahrála tato squadra finských kapucínů a není náhodou, že to bylo částečně pod taktovkou Kreas už tenkrát. Hooded Menace, jsou hutný a temný průsečík nejtvrdší školy severského death metalu s kryptickým doomem a hned od roku 2007, kdy se objevili na scéně, neochvějně třímají pomyslné žezlo králů. Dodnes vyšlo 5 řadových desek, 2 EP a několik splitů s kapelami, které vás jasně navedou, čí písničku se tentokrát naučíme. Namátkou třeba: Asphyx, Coffins, Algoma... S Hooded Menace je taky neodmyslitelně spjat český label Doomentia Records, který vydal první dvě velké desky a několik neřadovek.

DRUID LORD

Jako souputníci na tour jim budou v čechách dosud nikdy nevidění kolegové z Doomentia Records, mocní Druid Lord z Floridy. Prokletí nemrtví rytíři, na jejichž mečích krev nikdy nezasychá, jsou nuceni stále dokola jenom plenit a vraždit, přestože už se jejich vlastní tělesné schránky rozpadají a tlejí. Druid Lord, jsou tu od roku 2010 a jejich diskografie je zhruba poloviční oproti Hooded Menace. Obě kapely vaří vpodstatě ze stejných ingrediencí a proto se můžeme těšit na skutečně těžkotonážní hudební zážitek. Celé tour čítá pouze 9 zastávek a opravdu těžko v tomto případě mluvit o havní kapele a supportu.

SNĚŤ

Je možné, aby se jeden z nejodpornějších (samo v dobrým) hudebních žánrů stal jedním z nejúspěšnějších v tuzemských metalových vodách uplynulého roku? Je. Sněť je zpuchřelá zdechlina, produkující tu nejchorobnější formu death metalu kterou si lze představit. Vznik v roce 2018 a sestava plná dobře známých ksichtů z kapel Bahratal, Lezok, Ficken Leben, Kaosquad, Vole a kdo ví čeho ještě.. Prozatím je venku jeden demáč, který ovšem stihnul vyjít rovnou dvakrát a v obou případech u zahraničních labelů. Momentálně je v plánu nahrávání nového EP, které pokud Thanatos dá, bude na koncertě k mání. Kapela jde v rámci mantinelů žánru strmě vzhůru, důkazem budiž jejich účast na letošním ročníku Killtown Death Festu. Velebena budiž nekróza!