Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Ingested, Vulvodynia, Vale of Pnath, Bound In Fear - Praha

3.4.2022 19:00 v Futurum Music Bar

Králové slamu odhalí hranice lidského utrpení

Zastávka minulého a neuvěřitelně úspěšného turné INGESTED, kdy se poslední hlavy fanoušků vměstnaly až pod střechu Vopice, ji málem zbořila. Při jejich návratu ve společnosti jihoafrických VULVODYNIA lze očekávat jen totální destrukci, takže slam elita a jejich zhoubný večer musí do většího.

I když je Manchester znám především dvěma fotbalovými kluby, fanoušci těžkých not a do maximálního extrému posunutého odkazu kapel jako Dying Fetus, Suffocation nebo Devourment ve spojení s průmyslovým městem dobře vědí. Ano, pochází odsud dvěma ex-členy deathcorových Annotations of an Autopsy založení samozvaní králové slamu INGESTED!
Tady však nejde o ego. INGESTED jsou pancéřový lis a zároveň dokonale seštelovaná cirkulárka, jejímuž diamantovému kotouči neodolá jakýkoli materiál. Jejich spojení brutálního death metalu a deathcoru vzbudilo pozornost už s prvním výlisem, ale debut „Surpassing the Boundaries of Human Suffering“ z r. 2009 jim ihned vynesl předskakování na Bonecrusher Tour. A INGESTED po dalších letech získávali na lesku, takže na jejich třetím albu „The Architect Of Extinction“ si už smlsli Century Media. A tato deska značí průlom i v Americe, kde během jednoho roku odjeli hned dvě turné: 2015 před Origin a Krisiun a 2016 v rámci Summer Slaughter před monstr lineupem Cannibal Corpse, Nile, Suffocation, Carnifex a dalšími.
Svou kariéru však INGESTED hudebně vydefinovali až v roce 2018, kdy u Unique Leader vyšla „The Level Above Human“. Vybroušená technická stránka kapely si už nezadá s těmi nejlepšími, Ingested však dokáží skládat i chytlavě a neztrácí na údernosti. Album nasbíralo mnoho ocenění a dokonce se dost dobře probojovalo v prodejnostním žebříčku Billboard, takže ten rok logicky stáli furt na podiu a odjeli neuvěřitelných 157 koncertů napříč kontinenty a festivaly.
Živým hraním zaneprázdnění Briti ale i tak dokázali přinést zas nějakou novou muziku, takže vzniklo opět skvěle hodnocené EP „Call of the Void“, ale když INGESTED loni odjeli turné k deseti letům od vydání debutu, šlo o nejúspěšnější slam deathové tour vůbec.
Nyní, 14 let perzonální změnou nedotčený kvartet má nachystánu pátou desku „Where Only Gods May Tread“, jíž vám do Evropy přivezou s jihoafrickými VULVODYNIA - lze tedy očekávat jen totální destrukci.

Pokud se zastavíme u VULVODYNIA, je jen málo kapel, které by měly tak silně věrné stoupence. Na každém deathmetalovém koncertu potkáte někoho v jejich hadrech a pokud sami hrají, je to úplný Vulvoles. A přitom Jihoafričani nehrají, a vlastně se o to ani nesnaží, nic extra originálního, nehledají cesty, nelámou se hlavu nad tím, jak a co hrát, prostě chtějí dělat jen co nejšílenější muziku a bavit se jí. Ale když dva dělají totéž, nikdy to není totéž.
Jihoafrické komando na poslední desce „Mod Justice“ sice dost koketuje s deathcore, ale furt má přirození (sic) talent do jednoduchého slamming brutalu vnést ty správně lobotomizující riffy a má perfektní časování, kdy je nořit do konkrétního beatu, ať jde o tupačku, kopákovou salvu nebo blast, takže se pak džnařům od jejich hudby nelehce odtrhávají uši - něco podobného se kdysi podařilo Devourment.
Před pouhými šesti lety, zpěvákem Duncanem Bentleym a kytaristou Lukem Haarhoffem, založený spolek je aktuálně jednou z nejprotáčenějších kapel extrémní scény, takže na turné ve spojení s Ingested se nikdo nevyhne těžkotonážním kladivům a explicitním výjevům z jejich merche.

Pětičlenní VALE OF PNATH (vyslovováno ‘Noth’) sice s dvěma alby a dvěma EP od roku 2006 nejsou z nejproduktivnějších, ale v tech-deathové minoritě jsou etablovaní, o čemž hovoří i úspěšná crowdfunding kampaň na financování „II“ alba. VoP do sestavy vnesou výraznou melodiku a striktně technický blackened death metal, přičemž BOUND IN FEAR přinesou snad nejtěžší pohled na deathcore, kdy downtempo zpomalení tu hudbu dostává až na samotnou hranici snesitelnosti. BiF navíc dostávají svému jménu a atmosférou zasazují do hudby skutečný děs.

---------
INGESTED
https://youtu.be/BZDOkVg8UF8
https://youtu.be/KBz3LYssze0
https://youtu.be/cmFLFvlC7_k
https://youtu.be/RXEEuCxcTys
https://youtu.be/okJxSojEf-s
https://youtu.be/qDwJWHebAjA
https://youtu.be/9rcxJ4ogEHU

Vulvodynia
https://youtu.be/13i8lYlYxXg
https://youtu.be/Ei2uvoF0o4U
https://youtu.be/rpCYROJNcoE
https://youtu.be/7kc3GQfIUCo

Vale of Pnath
https://youtu.be/V8AqVbCJRJw
https://youtu.be/6zEoAP7Qpg4
https://youtu.be/hitlxQwEZ14
https://youtu.be/f5e9rviS4kQ
https://youtu.be/VNPrNPA4AK4

BOUND IN FEAR
https://youtu.be/HeQ-OaWEQvA
https://youtu.be/-AjGGt0nl4w
https://youtu.be/pH9CscfIbmw