Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

INSOMNIUM, OMNIUM GATHERUM - Praha

7.12.2021 19:00 až 23:00 v Futurum Music Bar

Balík návykových melodií a atmosfér z Finska

Návyková chytlavost silných a pro Finsko signifikantních melodií se do Čech míní vrátit s INSOMNIUM, jednou z vůdčích a také nejpopulárnějších kapel melodického death metalu. Díky jejich spojení s OMNIUM GATHERUM fanoušci během jednoho večera dostanou to vůbec nejlepší z žánru.

I když je tvorba INSOMNIUM silně prodchnuta estetikou doom metalu a pětice z Joensuu se ráda se zaobírá tématy temnoty, smutku, ztrát, bolesti a přírody, je v jejich hudbě cosi neuvěřitelně přitažlivého a zároveň povzbudivého. Melodeathová šestice s tesklivým a nezaměnitelným melancholickým soundem umně vybalancovává misky vah nakažlivé hitovosti až na hranici kýče a zároveň kreativní kapely, která zapáleně tvoří hudbu se silným emotivním nábojem. Nestřídá, ale mísí se tu hněv a smutek, melancholie a euforie, takže jejich hloubavé skladby s kytarovými nápěvy, co vám zastaví srdeční tep, se doslova dotknou vašich nejniternějších míst. Svou expresivností a imaginativností prostě dokáží pohnout i tím nejkamenějším srdcem. Silné melodie tří okouzlujících kytar, tesklivá atmosféra, chytlavé refrény, hudební hravost, energičnost a trvalá osobitost. To jsou už bezmála čtvrtstoletí INSOMNIUM.
S OMNIUM GATHERUM – kapelou, kterou nevyjíždí na turné poprvé - je ale nespojuje jen koncovka jejich jména, hudební směřování, osm položek diskografie a podobné „stáří“, on v sestavě Insomnium od roku 2011 působí rovněž kytarista OG Markus Vanhala a je neuvěřitelné, jak tento činorodý chlapík a vyvěrající studnice emocí oběma kapelám dává odlišný rukopis. U INSOMNIUM promlouvají tři propletené kytary, zvuk GATHERUM naopak rozšiřují a dodefinovávají klávesy.
Vše vyřčené výše téměř bezezbytku platí i pro OMNIUM GATHERUM. Pro sextet z Kotky je ale oproti žánrovým rivalům příznačná intenzivnost a velmi živelné koncerty. Tihle Fini se totiž nebojí šlápnout na plyn nebo použít progresivnější pasáž, čímž spolu s neomšelými, ale pro Finy opět signifikantními melodiemi neopakují vyřčené, ale objevují v melodickém death metalu neprošlapané cesty i se zachováním vlastního rozpoznatelného rukopisu. A toto vše samozřejmě splňuje i poslední, nadmíru ceněná deska „The Burning Cold“, která je stále důvodem jejich koncertování, i poslední našlapaný singl „Chaospace“ (viz níže) jako předzvěst věcí očekávatelných.


Insomnium
https://youtu.be/vBZ5SLJmfdw
https://youtu.be/Xy5KAHD2uak
https://youtu.be/_ZLguQ-8w3M
https://youtu.be/sZmK2ZWBxQc
https://youtu.be/SZMWKCgvaDY
https://youtu.be/3yY6R_1MXd0
https://youtu.be/rJ89F9xoG08

Omnium Gatherum
https://youtu.be/6FJlxMPE5b0
https://youtu.be/cydhfda6rXI
https://youtu.be/pj6Te-RoE0A
https://youtu.be/ubmuUiozKyo
https://youtu.be/Pos1saIwIlI
https://youtu.be/RsjHvaU5Aik
https://youtu.be/qHZ7FLxchQ0