Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

J. Zunz & Tábor Ⓤ Underdogs'

8.12.2021 20:00 v Underdogs

Kolektiv Underdogs' a Fluff Fest uvádí:

J. Zunz (mex, Rocket Recordings/ Commando Vansessa) & Tábor (cz, Stoned To Death Records)

-----

Ve středu 8. prosince se v Underdogs' představí Lorena Quintanilla, polovička mexického experimentálního dua Lorelle Meets The Obsolete, se svým sólovým projektem J. Zunz. Společně s J. Zunz zahraje ambientní drone folk Tábor.

J. Zunz sází na minimalistickou elektroniku, která evokuje stav na pomezí snu a bdělosti a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí. Na Loreninu druhou sólovou desku 'Hibiscus' (česky ibišek), se podle jejích vlastních slov propisují bezesné noci plné obav a úzkostí vycházejících z osobních i společenských turbulencí. Přesto mají skladby namísto autorčiny momentální zranitelnosti zosobňovat sílu a nebojácnost, tedy kvality, které jí v dané životní fázi chyběly. Hudebně vsadila na jednoduchost a minimalisticky chladný zvuk, který má stejně jako ibiškový čaj tišící účinky. Deska bylo mimo jiné inspirovaná četbou biografie avantgardního skladatele a filozofa Johna Cage, ve které autor hovoří o buddhismu, meditaci a futurismu a odkazuje se na moderní umělce a umělkyně jako byla Sonia Delaunay, Locio Fontana, Julio Le Parc nebo Duchamp. Album vyšlo digitálně a na vinylu na Rocket Recordings a jako kazeta na Commando Vansessa.

Společně s J.Zunz zahraje hypnotický drone punk TÁBOR, kde se sešli členové a členky kapel Vole, Or, Oswaldovi nebo Dimitar. Kapela ovlivněná jak spirituálním folkem a poezií Oldřicha Janoty, tak dronemetalovými Earth, nechává rozeznívat své tíživě existenciální mantry s noise rockovou naléhavostí. Jejich opěvovaná prvotina 'Liebe', která vyšla na nezávislém labelu Stoned to Death, získala loňskou cenu Vinyla za album roku.

J.ZUNZ
https://jzunz.bandcamp.com
https://www.facebook.com/j.zunz

TÁBOR:
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/liebe