Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

JAVVA (PL) & Illegal Illusion & Fotbal v Kaštanu

10.9.2020 19:30 v Kaštan - Scéna Unijazzu

Živelný post-punk, sedmdesátková psychedelie i groovy, alter-rocková avantgarda a syrová energie - to všechno přivezou jak čerstvé polské naděje, tak i už osvědčené party ze Slezska a jihu Čech.

JAVVA
Polská "taneční skupina zrozená z rytmu, alternativních kytar a vášnivé mikropsychózy“. Bubeníka si můžete pamatovat z Something Like Elvis. V kombinaci s elektronikou, retro estetikou inspirovanou sedmdesátými a osmdesátými lety, syrovou punkovou energií a chytlavými groovy, přináší JAVVA hudbu blízkou avant-rockovým / post-punkovým / afro-beatovým teritoriím, ale tyto žánry bere poněkud ležérně - jako výchozí body pro další hudební průzkum.
Debutové album s názvem Balance of Decayis vyšlo přesně před rokem na labelu Antena Krzyku, a věnovalo se převážně technologické, sociální a ekologické krizi, které jsme jako lidstvo svědky na konci druhé dekády XXI století.
http://javvaband.com
https://javva.bandcamp.com

- - -
ILLEGAL ILLUSION
Alternativní rock? Indie? Post hard core? Grunge-psychedelie? Post-punk? Zařadit hudbu bílovické kapely Illegal Illusion je těžké nejen kvůli tomu, že se s každou deskou posouvá do trochu jiných krajin. Na loňském už pátém albu Dried Blood Syndrome, je přímočará i eklektická, energická i tajuplná. Přísná a živelná. S dráždivou kombinací melancholické atmosféry a plynule stupňovaného napětí. Nezvyklé melodie, aranžérské fígly, a porce nezvyklých emocí je vyčleňují z davu a právem řadí do první ligy české nezávislé rockové scény.
http://www.illegal-illusion.com/
https://illegalillusion.bandcamp.com/

- - -
FOTBAL
Českobudějovická squadra, poskládaná z členů se zkušenostmi z Kidney Trauma, Sýček, Unna nebo Microvomit. Psychedelické kytarové parno, synťák a ukolébávájící zastřený vokál potěší všechny příznivce prvních desek Deerhunter, Slowdive nebo Cocteau Twins. "Psychedeličtí dreamrockeři," shrnuli to na Radiu Wave. Přidejte nálepky kraut-pop, shoegaze a mathcore. S kytarou na krku je svět zkrátka krásnější.

https://www.facebook.com/fotbal668/


https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/moon-landing-revival