Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Javva [pl] + Sýček

18.9.2021 19:30 v Punctum - Krásovka

Nejohroženější česká sova a zároveň nejlepší česká kraut/psychedelic rocková kapela Sýček po delším odpočinku přiletí znovu na pódia. A na vystoupení v žižkovském hnízdě alternativní kultury Punctum si přizve speciálního hosta z Polska - Javva.

Do Prahy se Javva podívá vůbec poprvé, ale rozhodně se nejedná o žádné nováčky, naopak by se dala nazvat bez nadsázky superskupinou polské alternativy. Výčet všech projektů a kapel, kterých jsou nebo byli členové Javvy součástí, by byl na několik normostran a jde napříč všemi žánry, uvedeme například experimentální techno T'ien Lai, vesmírný synthwave Xenony, psychedelic rock kolektiv Alameda a nejnovější člen Maciej Moretti Moruś se objevil mimo mnoho jazzových projektů i v sestavě post blackmetalových Thaw. Tento rozmanitý mix hudebníků dohromady spojuje kromě lehce cynického pohledu na svět láska k psychedelickému rocku. Ale na doposud jediné desce Balance of Decay ukazují, že se rozhodně nehodlají vzdát častých výletů daleko mimo tuto škatulku. Což ovšem neubírá jejich hudbě na přístupnosti, jak napsal Robert Miklos z Everything“ Is Noise "...jestli se poohlížíte po jednoduše stravitelných, podmanivých, eklektických, energických a progresivní písničkách, těžko najdete lepší místo... “.

I jihočeští Sýček za sebou mají “pouze” debut - I, ale hned se s ním dočkali nominace na cenu Vinyla a zařazení do TOP10 českých desek za rok 2017 mezinárodního magazínu Beehype. Zcela právem. Jejich krautrockové vzývání uvede do tranzu nejen fanoušky špinavých kytarovek a na české scéně je podobně intenzivní a přímočarý psychedelický zážitek skutečně ojedinělý.


JAVVA neopsychedelic | afrobeat | kraut rock | Antena Krzyku | PL
javvaband.com
facebook.com/JawaJavaYava/
javva.bandcamp.com
youtube.com/watch?v=ZvP1owlWY1U
youtube.com/watch?v=27oH0-OC1TM

SÝČEK kraut rock | psychedelic | NAAB | CZ
facebook.com/Syyccek/
sekmusic1.bandcamp.com/album/i
https://www.youtube.com/watch?v=HSAfEqOKKSs