Jednota Neratov: Supersilent a další

Začalo to v Soulkostele, pokračovalo na Kalvárii a v Polomu — a letos Jednota naváže 23. září 2023 koncertní událostí v Neratově. Jedinečné místo, pečlivá dramaturgie, potenciál nezapomenutelného večera (a noci).

SUPERSILENT
„Nikdy společně nezkouší a nikdy se mezi sebou nebaví o hudbě,“ píše domovský label Rune Grammofon. Norské trio Supersilent si za pětadvacet let vybudovalo mytickou auru výjimečnosti, která stojí na instrumentální zručnosti, improvizátorském porozumění a charismatickém výrazu, ale také na ochotě naplno využívat aktuální technologické možnosti. Trojice stálých členů – Arve Henriksen, Helge Sten a Ståle Storløkken – má na kontě desítky projektů na špičce jazzové, experimentální i rockové scény, jejich živý dialog v Supersilent ale stojí mimo kategorie. Jemná ambientní zvukomalba se přelévá do členitých hlukových poryvů, ty se rozpadají do podivně rytmizovaných záseků a únikovou cestu nabídnou třeba překvapivé androgynní vokály – a pak znovu, jinak, vždy nečekaně a vždy magicky. Dohromady jsme viděli tisíce koncertů. Supersilent pro několik z nás patří mezi ty vůbec nejlepší.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie nabízí nejen naprosto unikátní prostředí, ale i mimořádný příběh památky, která vstala z mrtvých.

Vstupenky budou k dostání v několika cenových vlnách, ta aktuální – nejvýhodnější je aktuálně v prodeji za 790 korun. Informace o ubytování a dalších praktických otázkách budeme sdílet brzy.

Pořádá Jednota.

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR.