Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Jednota v noci: SHAPEDNOISE & SEVI IKO DØMOCHEVSKY a další

6.4.2024 23:00 v Fuchs2

Noční seance na našich kostelních dobrodružstvích nás vždycky bavily, a tak jsme se rozhodli navázat čistokrevnou party v Praze. Prvním potvrzeným jménem je zvukový extremista Shapednoise, který kombinuje industrial, hip-hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album Absurd Matter. Další vystupující budeme postupně zveřejňovat.

Shapednoise & Sevi Iko Dømochevsky: Absurd Matter

Jak lapidární název napovídá, Shapednoise operuje se syrovým hlukem, ze kterého sochá geometrické tvary s hodně ostrými hranami. Italský producent Nino Pedone začal tvořit v okamžiku, kdy techno prolamovalo hranice k industrialu a noisu, a i když se tenhle impulz nakonec vyčerpal, jemu samotnému se podařilo vyhnout šablonovitosti i kompromisům.

Průlet jeho nahrávkami, které vyšly na prestižních labelech Type, Numbers. nebo Hospital Productions, ukazuje vývoj ke skladbám zároveň stále suverénnějším a stále více rozlámaným, ve kterých jsou začleněné postupy z trapu, hip-hopu a extrémních podob bass music. Precizní sound design vykresluje především borcení a rozpad, monumentální zvuk jako by se rozléhal v ještě velkolepější prázdnotě. Se zběsilými vizuály Seviho Ika Dømochevskyho se jedná o destrukci, která nás naživo smetla.
https://shapednoise.bandcamp.com

Před návštěvou si prosím přečtěte house rules: linktr.ee/Fuchs2