Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

KARNIVOOL & special guests - Praha

13.5.2022 18:00 až 22:00 v Palác Akropolis

Rockoví intelektuálové Karnivool hlásí nové album a po šesti letech se vrátí do Prahy

Vzhledem k jejich třem úspěšným koncertům nejsou protinožci Karnivool českému publiku neznámí. Poprvé se v Praze představili před Stone Sour, ale ani ne za rok se vraceli zpět jako headliner. A do roka se situace opakovala. Australská pětice ve své tvorbě popírá konvence, nenechává se svazovat a tne do živého. Emotivností své hudby rozhodně.
Dnes už tvrdě-rocková formace z Perthu svou hudbou již od r. 2005, co vyšel debut „Themata“, reprezentuje takovou malou revoluci. Naplánovanou, leč neřiditelnou. Silnou rytmiku a chytlavou nevtíravou melodičnost doprovází osobitý, frenetický zpěv a zásadním tu vedle emocí je živelnost. Sázka na tyto karty Australanům přináší kýžené ovoce a u druhého alba „Sound Awake“ jim svět již padá k nohám. Nevelebí je pouze světová novinářská obec (Rolling Stone, Billboard Magazine, Kerrang! ad.) a nadšené ovace publika, šílenství okolo Karnivool doprovází i superlativy na jejich dynamizující a uhrančivé koncerty, kde prostě vypustíte duši a necháte kaluž potu, ale jejich hudba nachází i spoustu následovníků.
Karnivool baví prozkoumávat a odhalovat. Ani u třetího alba „Asymmetry“ se nic nemění. Muzikantsky silně vyspělí Karnivool se na něm otevřeli a nechali nahlédnout hodně do svých niter, ale předtím často zatěžkané a tvrdší kompozice odklonili k jemnějšímu, řekněme dospělejšímu tónu. Nicméně přemýšlivost i neočekávatelnost, která v jejich podání uspokojí i náročné posluchače, je stále kompoziční alfou a omegou, takže se vše v jejich tvorbě jen tak nějak prohloubilo, což však zapříčinilo otupění naostřených hran.
Často se ve spojitosti s těmito australskými architekty mluví o konexi s progresivními titány Tool. Jistěže. Hypnotismus, dominantní rytmus i gradování mají společné. Karnivool jsou však osobnější, jejich písně nejsou odtažité a dokáží si s posluchačem i návštěvníkem jejich koncertů vytvořit a navázat vztah. Vedle intelektuálního bloumání a technických fines dokáží i skvěle pobavit.
Jejich koncert tak po pěti dlouhých letech bude jednou z nejlákavějších událostí publika, které směřuje za nevyhraněnou hudbou, jíž není cizí náročnost, ale přitom nepostrádá rockový drive ani lákavý rajc.

Karnivool
https://youtu.be/V_E5ae9ZTwk
https://youtu.be/18SUFbABxNQ
https://youtu.be/t59vYoP6LkY
https://youtu.be/XUt-jrfLhnc
https://youtu.be/6z_alJd8Oyc
https://youtu.be/q_XQSdf8GH4
https://youtu.be/WK-tZvcE8N4