Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Kayo Dot: Choirs of the Eye 20th Anniversary Tour

2.3.2023 19:30 v Underdogs

Kayo Dot, ceněná stálice americké avantgardní scény, se vrací do Prahy. Při příležitosti dvacátého výročí debutového alba Choirs of the Eye přijede pětice vedená Toby Driverem v původní sestavě. Členové předchůdce Kayo Dot – kapely maudlin of the Well – tak zcela autenticky představí svou desku, která prolnula do té doby nevídaným způsobem experimentální black metal, art rock i soudobou klasickou hudbu. Ne náhodou album upoutalo Johna Zorna, který ho vydal na svém labelu Tzadik věnovaném inovativním umělcům. I po dvaceti letech je jeho poslech osvěžující záležitostí se subtilními instrumentálními detaily i ohlušujícími pasážemi. V komplexnosti i nadžánrovosti byli Kayo Dot dobovou kritikou přirovnávaní i k Pink Floyd a jejich desce Meddle, server Allmusic pak správně podotkl, že Choirs of the Eye nelze až tak pochopit, jako ho prožít.

Kayo Dot a Toby Driver se k nám vrací poněkolikáté, jejich zastávky byly stylově rozdílné, vždy však inspirativní. Vůbec poprvé pak vystoupí Kayo Dot s Jasonem Byronem, textařem většiny skladeb. V prostředí smíchovského Underdogs’ očekáváme nejen náhled do historie, ale i do budoucnosti uskupení, které z bostonských předměstí ovlivnilo zvuk avantgardy po světě.

Limitovaná edice vstupenek nabízí příležitost zúčastnit se předkoncertní přednášky a Q&A s Toby Driverem a Jasonem Byronem, zpěvákem z maudlin of the Well a textařem Kayo Dot. Texty rozpracuje i ve svých dvou připravovaných románech Blasphemy a Amalia, které budou rovněž k dostání. Unikátní komorní příležitost dozvědět se o pozadí psaní textů a okultních praktikách spojených s texty Kayo Dot.

Pořádá Jednota.