Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

King Dude

27.4.2023 20:00 v Kasárna Karlín

Přijede Chlapík, který je Králem

KING DUDE je modrooký Mefistofeles s akustickou kytarou, co se obléká jako Johnny Cash, kámoší s Chelsea Wolfe a zpívá jako týpek, co je králem špinavé ulice, která je jeho vírou i válkou, kde nachází útěchu, spásu i smrt. Jeho hrdelní baryton tak dokáže během jediného nádechu přejít od strašidelného a zranitelného k hromovému, téměř biblickému běsnění, které z jeho ďábelsky zbožného písničkářství dělá nástroj, které používá k zažehnutí zjevení ve všech, kdo se s ním setkají.
KING DUDE nejčastěji bývá označován za temný folk či rock‘n‘roll, ale jeho syrové, hypnotické hymny se inspirují v country, blues, americaně i gotice, a má za sebou i metalové koketerie.
K novému albu „Death“ KING DUDE říká: „Vždycky jsem plánoval, že King Dude skončí se Smrtí. Začal jsem psát a nahrávat tyhle písničky ve své ložnici bez úmyslu, aby je slyšel někdo jiný než moji spolubydlící. Rozhodně jsem neměl v plánu vydat deset alb.“ Krátce po prvním úspěchu jeho dvou EP prý hned věděl, že jeho úspěšné alterego má potenciál stát se pro něj problémem, který jej vláká do pasti po zbytek života vydávat desky KING DUDE.
Aby se tomuto osudu vyhnul, naplánoval si od té chvíle zbytek každého alba a nakonec se rozhodl, že čtyři desky by měly fungovat jako vzájemné doprovody. Těmi čtyřmi alby jsou „Love“, „Fear“, „Sex“ a nyní konečně „Death“. „Jak tedy jasně vidíte, v této věci jsem se už rozhodl. Před deseti lety. A nemůžu na tom nic změnit, aniž bych si lhal do kapsy, jaký je můj život. Smrt naplňuje smlouvu, kterou jsem uzavřel se svým bývalým já, a osvobozuje mě od aktů opakování a stagnace. Je to nutná, krásná věc,“ dodává na závěr.
Je to jeho konec? Přežije Smrt? V Kasárna Karlín vám dá odpověď.

-------------
https://youtu.be/lgkEzkTCrAM
https://youtu.be/H9U5v4Y8fYI
https://youtu.be/5kiOQHwqqZQ
https://youtu.be/quTATNsKSak