Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Kuntari + Do Shaska! | Sonitus

27.4.2024 19:30 v Punctum - Krásovka

Deformovaná tradice a fiktivní tradice budou hlavním tématem tohoto Sonitu. Vystoupí indonéští Kuntari, kterým je vlastní rytmická komplexnost i divokost, a legendární etno-industriálci Do Shaska!

///

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby. Mají na kontě nahrávku na Yes No Wave (Gabber Modus Operandi, Senyawa) a je z nich nadšený Rully Shabara, projekt Tesly Manafa (barytonová kytara a kornet) s Rio Abrorem (bicí) si ovšem razí vlastní cestu. Jako inspirace posloužily taneční struktury hadrah kuntulanu z jávského Banyuwangi a čínsko-balijského sar pingu, výsledný hybrid autoři případně označují za „primal core“. Kytarové sekání a rozlámané rytmy připomenou devadesátkový jazzcore nebo i na kost ořezaný zvuk raných Swans, tohle ale není městská hudba – nástroje vydávají zvířecí zvuky. A zároveň jsou Kuntari dost komplexní na to, aby vytržení z téhle animální energie jen tak neopadlo.

https://yesnowave.bandcamp.com/album/larynx

Do Shaska! jsou klasici českého industrialu, jejichž kořeny sahají do roku 1989. Na začátku stála fascinace Throbbing Gristle nebo Test Dept., záhy se ale podobně jako Zoviet France začali věnovat spíš vytváření vlastního folklóru: ethno-industrialu bez konkrétní provenience, který nasává vlivy bez ohledu na čas a místo a přetváří je k vlastnímu obrazu. Někdy jde o abstraktnější plochy, jindy o tepající rytmy, příznačné je občasné využití fagotu a pravidelné doplňování hudby projekcí. Do Shaska! ohledávají zapomenutá místa kultury, ať už jde o čarodějnictví, alchymii nebo okultismus. Někdo používá jako popis hexen disco: přízračné a hypnotické.

https://nomadskydiaries-skyburial.bandcamp.com/.../sky053...