Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Lightning Bolt [US], dj. flugvel og geimskip [ISL], Microvomit

29.1.2019 20:00 až 23:00 v Underdogs

Jednota a Landmine Alert uvádí:

Kolik je potřeba Brianů ke stvoření sonického očistce? Dva. Brian Chippendale a Brian Gibson už brzy oslaví dvacet pět let společného hlučení pod jménem Lightning Bolt a za tu dobu se jim podařilo výrazně posunout hranice undergroundového rocku. Legendární guerillové koncerty pod pódiem bourající bariéru mezi publikem a interpretem už napodobili mnozí, jejich energii a sehranost zkopírovat nelze.

Nahrávky Lightning Bolt jsou chaotické, uřvané, frenetické impulzy, které každou chvíli hrozí, že protrhnou membránu reproduktorů. Poslední, šesté album Final Fantasy z roku 2015 (vůbec první nahrané v profesionálním studiu) navíc podporuje zběsilé kompozice kapely monumentálním zvukem. Pitchfork ve své 8.0 recenzi vyzdvihuje příkladné doplnění základních stavebních kamenů jejich estetiky - punk rocku a pohádky pro dospělé.

Výjimečnost kapely potvrzuje i příslušnost k elitnímu labelu Thrill Jockey Records (The Body, Emptyset, Liturgy atd.) nebo třeba spolupráce s legendami alternativní scény The Flaming Lips a Björk. Producent a majordomus noiserockové scény Steve Albini se dokonce nechal slyšet, když mu Lightning Bolt zahráli ráno na zápraží, že to byl “nejlepší budíček, jaký kdy měl.”

Lightning Bolt v Praze vystoupí po dlouhých deseti letech na cestě do Berlína na CTM festival. V úterý 29. ledna v pražském klubu Underdogs' čekejte dynamické vystoupení světové úrovně a jeden z úvodních vrcholů sezóny. Úvod večera obstarají nestoři české noisekytarové scény Microvomit a islandská umělkyně dj. flugvél og geimskip.

Vstupenky v předprodejní síti GoOut za 390 Kč + poplatky, na místě za 450 Kč

Pořádá Jednota ve složení ][, Cáry Mlhy, Heartnoize Promotion & Landmine Alert

Podobné akce