Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

LIK, MASS WORSHIP - Praha

13.4.2023 19:00 v Modrá Vopice

Jsme zpět! Novým termínem pražského koncertu deathmetalových oldskůlařů LIK je 13.04.2023! Vaše již zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti pro aktuální datum.

Ve smrduté hlíně, kde odpočívají padlé modly devadesátých let, se objevily larvy a semena. Zavdaly vzniku nového stvoření. Mrtvole LIK! Nic jiného a ošklivějšího tohle „lik“ ve švédštině neznamená – mrtvola.
Tahle rozkládající se masa je talířem pikantního death metalu staré školy s charakteristicky chrastivým zvukem boosteru Boss HM-2. Ač se zde bavíme o nemrtvé hmotě, receptem LIK bylo, je a vždy bude nahrávat co nejvíc naživo, aby posluchač dostal vždy to samé a nepocítil při poslechu rozdíl. Prostě se při protáčení drážek jimi vydaných hudebních nosičů cítit jako na koncertu anebo ve studiu.
I když kvartet ze Stockholmu funguje teprve od roku 2014, velmi rychle se stal jedním z nejrespektovanějších a rychle rostoucích, čemuž určitě napomohl i kontrakt s titány Metal Blade. Ti jim po úspěšném debutu vydali druhou i třetí desku, jež přináší nejen pomalé a kosti drtící skladby, ale i ty rychlé a zběsilé. A byť někteří členové působí ve slovutných Bloodbath a atmosfericích Katatonia, jisté je, že na skandinávském bitevním poli LIK patří mezi ty s nejbrutálnějšími zbraněmi.

Ze země, kde tento typ smrtikovu vybrousili k dokonalosti, pochází i MASS WORSHIP. Dokonce i město odpovídá, Stockholm. I MASS WORSHIP jsou připraveni do boje vyrazit s druhým albem, které vyjde v roce 2022 u Century Media. A dle ukázek nadcházející deska „Portal Tombs“ má ještě temnější zvuk než je ten LIK. Hutný, hnilobně groovy, děsivý. Stockholmští též využívají typicky švédského zvuku, ale je cítit, že inspiraci čerpající jinde, klidně i u kapel jako At The Gates nebo Meshuggah. Monolitický projev jejich hudební síly jde ruku v ruce s osobitou hudební identitou se schopností oslovit i mladé, ale hlavně doufáme, že jejich sebevědomý projev si získá i ty nejortodoxnější fanoušky žánru, neb tady se zhmotňuje něco nad rámec zvyklostí žánru.

Lik
https://youtu.be/O3sMCFvE-6s
https://youtu.be/qiCvh3tz6S0
https://youtu.be/Qh1K-87uQKM
https://youtu.be/pqYrg8Jf1R8
https://youtu.be/ZonDYjodiEU

Mass Worship
https://youtu.be/lvbxfxQ-rIk
https://youtu.be/U0tosWrWkBE
https://youtu.be/LQDpRiKwNdg