Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED - Praha

7.12.2023 18:00 v MeetFactory

timing:

18:00 - doors
19:00 - 19:30 - JUSTICE FOR THE DAMNED
19:45 - 20:15 - GUILT TRIP
20:30 - 21:15 - SYLOSIS
21:35 - 22:50 - MALEVOLENCE

Předprodej končí o půlnoci před koncertem, poté si budete moci koupit vstupenky i na místě.

-----

MALEVOLENCE vznikli na severu Anglie a dovedli svůj vlastní zvuk k dokonalosti. Švihá jak od kapely z New Orleans a zároveň v sobě zahrnuje sílu riffu a brutalitu breakdownu.
Označit MALEVOLENCE jednoduše za groove metal/metalcore by jim křivdilo. Jejich hatebreedovským hardcorem totiž lehce proznívá sludge i stoner či southern rock. Nezaznívají tu pouze těžká kila a houpavé riffy s agresivním vokálem, ale i krapet crowbarovské (až sabbathovské) melodiky. I když se tu jede na plný plyn, máte prostor se nadechnout.
"Chtěli jsme napsat album, které by zahrnovalo náš zvuk, ale chtěli jsme ho posunout dál a jít hlouběji," říká frontman Alex Taylor. A skutečně, se svým třetím albem "Malicious Intent" se to rodákům z Sheffieldu podařilo, což prokazují i na aktuálním trojsplit EP The Aggression Session s Fit For An Autopsy a Thy Art is Murder.

Britští SYLOSIS to v dekádě po miléniu měli solidně rozjeté. Podepsali smlouvu s Nuclear Blast, kde vydali čtyři desky a dvě EP, jezdili turné, ale pak se v r. 2016 na pár let rozpadli.
Na scénu se vrátili o čtyři roky později s albem Cycle Of Suffering a představili svou sestavu ve všestrannější, přesvědčivější a modernější podobě, která vedle jejich new wave thrashe absorbovala i melo-deathové a především metalcore prvky, jež jejich zvuk přibližuje ke kapelám typu Bleed from Within.
Na úspěch alba a dvou singlů z roků 2021 a 2022 teď v březnu navazují novým zničujícím singlem "Deadwood", který předznamenává, co fans v roku 2023 čeká. Je to návrat k divokosti a připomínka, kdo tu v budoucnu bude usilovat o to se dostat na heavy trůn.

V sestavě turné jsou ještě dvě kapely, pro něž je charakteristický crossover hardcore a metalu. GUILT TRIP z Manchesteru se dost opírají o breakdowny a hudební spřízněnost s Malevolence, kdežto u australských JUSTICE FOR THE DAMNED lze zaznamenat jak beatdown, tak deathcore prvky.